вівторок, 27 серпня 2013 р.

ДИКАНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ

 

На Полтавщині відбудеться фестиваль церковного дзвону

На вихідних 31 серпня  та 1 вересня у Великих Будищах та в Диканці Полтавської області відбдеться  Четвертий міжнародний фестиваль церковного дзвону «Диканські передзвони». Метою проведення фестивалю є відродження старовинних традицій православного дзвонового передзвону, залучення підростаючого покоління до історії і цінностей православної церкви, формування на полтавській землі умов для відродження канонічного дзвону, створення школи дзвонарів і сприяння у встановленні дзвіниць у храмах.
Організаторами дійства стали: Полтавська єпархія Української Православної Церкви, Диканська районна державна адміністрація, Фонд «Відродження пам`яті Марії Башкирцевої».
Традиційно перша частина фестивалю відватиметься при Свято-Троїцькому храмі у селі Великі Будища (6 км від Диканьки), початок о 16-00, а основна частина на другий день при Свято-Миколаївському храмі (Диканька), початок о17-00.  В програмі фестивалю будуть  виступи кращих дзвонарів з України, Росії, Білорусії, кращі православні хори.  

НА ВЕЛОСИПЕДАХ ГОГОЛІВСЬКИМ КРАЄМ

Небайдужі,
 допитливі та вічно молоді - ось такі велотуристи із КИЄВА  зарулили до "ЗАТИШНОЇ  ОСЕЛІ", відвідавши СОРОЧИНСЬКИЙ ЯРМАРОК, ГОГОЛІВСЬКІ місця  та пам'ятки ДИКАНЬКИ. Дібравшись із столиці потягом до МИРГОРОДА, далі маршрут продовжили на двоколісному.  Які тільки краєвиди впали до їхніх ніг, які аромати вони вдихали і скільки позитиву пломеніло у їхні очах, якби Ви  бачили!
Зважте, їхні маленькі діти під наглядом бабусі та дідуся курсували автомобілем - ВСЯ СІМ'Я ЯРМАРКУВАЛА!           А ВИ Б ТАК ЗМОГЛИ???
Діставшись ПОЛТАВИ, велосипедисти потягом повертались до КИЄВА.

четвер, 22 серпня 2013 р.

СОРОЧИНЦІ ЯРМАРКУЮТЬ

Тиждень гостювала сім'я із КРИВОГО РОГУ у "ЗАТИШНІЙ ОСЕЛІ", щоб побачити все на власні очі про ГОГОЛІВСЬКИЙ край. А чи не вигадка   все те, що пишуть про полтавчан-галушок та їхнє хлібосілля? Погляньте на цих закоханих у життя та в себе людей! Два дні ЯРМАРКУВАЛИ, музей гончарства у ОПІШНІ відвідали, наситились сільським колоритом, православним місцям поклонились,  задоволені -безмежно, щасливі  та сповнені надій Олександра та Павло залишили  ДИКАНЬКУ, з надією колись повернутися.
Бажаю сім'ї здоров'я, добробуту, тепла і добра.
 До нових зустрічей, поважаю оптимістів.
Мої вітання, ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА.

вівторок, 20 серпня 2013 р.

ПРИЙШОВ СПАС - ГОТУЙ РУКАВИЧКИ ПРО ЗАПАС

 14 серпня в народі святкують свято Маковія,
 яке в церковному календарі називається днем
 семи мучеників Маковеїв.
 З цього дня розпочинається «спасівка» — піст,
                                       який триває два тижні. В цей день  у                                            церквах святять воду, квіти і мак.
З дитинства пам'ятаю, як моя рідна БАБУСЯ ТЕТЯНА робила ШУЛИКИ на МАКОВІЯ,  ми дітьми кращого десерту з роду віку не куштували - таке було відчуття. В печі пікся пісний пиріг. Ще гарячим (бо ми не витримували чекати доки охолоне) руками ламали на дрібні шматки і клали до глиняної миски (саме до такої, бо в іншій не смакувало!), де маку тертого  було аж через вінця. Бабуся качалкою терла-м'яла-розтирала до молочка мачини, нас малих не підпускала - бо як допадемося до смакоти -то мало лишиться!  До розтертого маку та дрібних шматків пирога   клали цукру- не жалкуючи, заливали охолодженою перекип'яченою джерельною водою - і за ложки! Боже, яке то було солодке блаженство! Ложкою черпали аж по самому дну миски, щоб саме тобі побільше дісталося маку та заїдали солоденькою юшечкою з водиці і молочка маку!
ВАМ приходилось пригадати  запах із дитинства?  А я пам'ятаю смак МАКОВІЯ-МАКУ-ШУЛИКІВ!
На Маковія кожний мав букет квітів,
 в якому обов’язково присутні великі
 достиглі голівки маку. Такий букет 
називається «маковійчик» або «маковейка»
 і в ньому можуть бути і чорнобривці,
 і жоржини, і айстри, і гвоздики,
 і барвінок, а також різні трави
 (які в народі називають зіллям, зіллячком):
 васильки, м’ята, чебрець, любисток,
 петрові батоги, полин, деревій, будяк-пристрітник.
19 серпня - ЯБЛУЧНИЙ СПАС. Цей день мені також пам'ятний , бо це ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ МОГО РІДНОГО ДІДУСЯ ОМЕЛЬКА.  І дідусь і бабуся вже давно на небесах, я вчора  ходила на СПАСА ЯБЛУЧНОГО  до ТРОЇЦЬКОЇ ДИКАНСЬКОЇ ЦЕРКВИ із яблуками, зараз вони  особливо смачнючі.





А сьогодні пекла яблучну шарлотку, вона
 надзвичайно смачна і подобається моїм гостям.
НЕ чекайте класичного рецепту, ШАРЛОТКА , як борщ -  страва  сугубо індивідуальна!

РЕЦЕПТ:склянку варення (яблучне, чи абрикосове,або сливове-байдуже, всяке додасть пікантного  смаку) збити у пишну піну із повною столовою ложкою соди, погашеної оцтом.
Далі просто:1 яйце
                                    1 склянка цукру
                                                    1склянка домашнього  кислого молока.
Ретельно перемішати, додаючи борошна до консистенції густої сметани. Все тісто на листі розтянути-розрівняти ложкою , в яке утопити часточки яблука   і у гарячу духовку. Випікати до рум'яного кольору. 

 Если верить лохматым поваренным книжкам дореволюционных времен, шарлотка и не пирог вовсе даже, а пудинг из черствого хлеба и заварного крема с ликером и фруктами, который готовили запасливые английские домохозяйки.
К началу XIX века с легкой руки знаменитого повара Мари-Антуана Карема этот многосоставный десерт перекочевал во Францию, где под сенью Версальских аллей снискал любовь и нашего царя-батюшки, пребывавшего там о ту пору. Дело было весной 1814 года, когда русские войска во главе с Александром I вошли в Париж. Высокопоставленного гостя встречали радушно и угощали изысканно. Подали на десерт шарлотку, назвав ее сharlotte russe (русская шарлотка), якобы в честь жены его брата Николая II Александры Федоровны, урожденной принцессы Фредерики Шарлотты Вильгельмины, которая также была известна как Шарлотта Прусская. Вот такие хитрые французы.
  До речі, мова йде саме про того ОЛЕКСАНДРА, на честь якого у ДИКАНЦІ  красується АРКА. 
Шарлотка може і французький витвір, а от пригощалися нею гості із міста КРИВИЙ РІГ. ОЛЕКСАНДРА  та ПАВЛО скористалися моїми запросинами на СОРОЧИНСЬКУ ЯРМАРКУ. Сьогодні відбулося  урочисте її відкриття. А вже завтра чекайте фотозвіт про відвідини гоголівського ярмарку ПАШЕЮ та САШЕЮ.
                      PS. ВИ ще не запізнилися  ярмаркувати,            та поспішайте, бо свято проходить стрімко, і  як  же без ВАС? "ЗАТИШНА ОСЕЛЯ" готова ВАС зустріти, телефонуйте :
                          066 78 313 26  -   ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА.

четвер, 8 серпня 2013 р.

СОРОЧИНСЬКИЙ ЯРМАРОК - НЕЗАБАРОМ!

Сорочинская ярмарка 2013
20 августа 2013 г. - 25 августа 2013 г.
Национальная Сорочинская ярмарка 2013 года пройдет с 20 по 25 августа. На крупнейшей в Украине ярмарке в селе Великие Сорочинцы Миргородского района свою продукцию представят производители со всей страны.


Село Великие Сорочинцы (Большие Сорочинцы) на Полтавщине с XIX века славится как место проведения самой колоритной ярмарки в Украине. Особую популярность она приобрела после выхода в свет знаменитой повести "Сорочинская ярмарка" украинского писателя Н. Гоголя, который был уроженцем села Сорочинцы.
Сейчас мероприятие под брендом "Сорочинський ярмарок" - это не просто крупный торговый праздник, на котором свою продукцию представляют ведущие предприятия из Украины и других стран. Это еще и яркое театрализированное представление с участием героев произведений Н. Гоголя и фольклорных коллективов, а также обширная концертная и развлекательная программа.
Дата проведения Сорочинской ярмарки 2013, как обычно, назначена на предпоследние выходные августа. Торжественное открытие ярмарки состоится во вторник, 20 августа, в 11:00.

Колоритне дійство  СОРОЧИНСЬКИЙ ЯРМАРОК поєднайте із проживанням у "ЗАТИШНІЙ ОСЕЛІ" та оглядом місцевих історичних, природних місць. 
ТЕЛЕФОНУЙТЕ прямо зараз: 066 78 313 26 - ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА

середа, 7 серпня 2013 р.

ХАРКІВ'ЯНИ ВДРУГЕ ГОСТЮВАЛИ У "ЗАТИШНІЙ ОСЕЛІ"



Молоді, непосидючі АНЯ та  ОЛЕКСІЙ із синком ВАНИКОМ об'їхали на машині з фотоапаратом пів-району. От і зараз, повечерявши, мотнули за новими  дивами.
Так проводять тиждень відпочинку  від міської суматохи
у наших тихих сільських околицях молоді   і тілом, і душею, небайдужі до свого, рідного, українського.

понеділок, 5 серпня 2013 р.

Річка ВОРСКЛА для байдарочників


На те і ЛІТО, щоб випробувати всі його  принади.  2-3-денний сплав на байдарка  по тихоплинній ВОРСКЛІ  у приємному товаристві  додасть трепетні згадки про небайдуже прожите літо-літечко!!!!!!

Враження від водної прогулянки неймовірні. Можна гребти веслами, а можна покластися на течію - сама нестиме. 
Річка буває місцями глибока, іноді безлюдна,
в зелених шатах з обох боків. Повітря духмяне, мов п'янке від пересичення киснем.




Ночівля відбувалася біля вогнища та з шашличком.
Цього разу ми бачили черепах скільки, що збилися з рахунку - так багато.


Квітка лотосу - то прикмета  річки чистої та глибокої.

субота, 3 серпня 2013 р.

ЕКСКУРСІЯ ДО ПОЛТАВИ

 Пам'ятник Тарасу Григоровичу ШЕВЧЕНКУ                       

Біля краєзнавчого музею. Музей розміщений у приміщенні колишнього   губернського земства.Споруджений у 1903-1908 роках (арх. В.Кричевський)





  Храми Слобожанщини

 ІВАНОВА ГОРА  у  ПОЛТАВІ  багата історичними, 
культурними та православними місцями.







 Музей-садиба ІВАНА ПЕТРОВИЧА КОТЛЯРЕВСЬКОГО
Посидіти в ложці біля миски з ГАЛУШКАМИ - бути завжди ситим та мати добробут у житті. 


ПОЛТАВСЬКА ГАЛУШКА - візитівка полтавців.

 


Мальовничі краєвиди на ПОДІЛ ПОЛТАВИ  відкриваються з ротонди Дружби народів -АЛЬТАНКИ.
Ось так:   біля ставків  та річки,
 у музеях і картинній галереї, 
на просторах та у балках  ДИКАНЬКИ ,
 а також у  ПОЛТАВІ
 проходять дні відпустки гостей "ЗАТИШНОЇ ОСЕЛІ".
ГОСТЮЙТЕ У НАС. тел.066 78 313 26    Валентина Іванівна