вівторок, 28 січня 2014 р.

ГІРСЬКОЛИЖНІ БАЗИ ПОБЛИЗУ ДИКАНЬКИ


"Корчак" і "Сорочин Яр" - гірськолижні 
бази олімпійського резерву - улюблені місця зимового активного відпочинку полтавців.
Це поряд (за 10 та 13 км від Диканьки), порівняно недорого, траси розраховані на новачків і майстрів лижного спорту, розвага для всієї сім'ї, хто чекав  зиму! Інструктори-лижники, прокат спорядження, підйомники - все, щоб ваш відпочинок був вдалим. Скористайтеся запрошенням і чекаю Вас у "Затишній оселі"
Телефонуйте   0 66 78 313 26 Валентина Іванівна



неділя, 26 січня 2014 р.

ТУР ВИХІДНОГО ДНЯ для АЛЛИ та АНІ з ЧЕРНІГОВА

Ні мороз, ні далека дорога не перешкода для подорожі, хто бажає з користю та небуденно провести уікенд. Переглянувши відео про МУЗЕЙ СТАРОВИННОГО ВЕСІЛЛЯ від 21 січня, дівчатка уже у п'ятницю поселилися у оселі. І їм пощастило - для них не просто провели екскурсію, а вони стали свідками  справжнього весілля, яке грали  молодята у музеї! Таке у нас трапляється частенько:
  ВСЕ ПО-СПРАВЖНЬОМУ: справжні наречена і наречений, дружки, світилки , весільні каравай і гіллячко, самогон та наїдки. 
Крім того, ресторан-пивоварня "ПРОВІНЦІЯ", що у с. ПОБИВАНКА під ПОЛТАВОЮ (за 20 км від ДИКАНЬКИ) вразила гостей.
Тож задоволені та натхненні новими враженнями чернігівські дівчата вже зараз збираються у місцевий ресторан "ДИКАНЬКА". 

вівторок, 21 січня 2014 р.

МУЗЕЙ СТАРОВИННОГО ВЕСІЛЛЯ

У Полтавській області з’явився цілком фантастичний музей, його відкрили 14 жовтня 2008 року,  якраз на Покрову. Тут же зіграли й перше весілля — Марії і Дениса Деєвих.

 Його творці повністю зламали музейні канони. З чим у нас зазвичай асоціюється музей? Тиша. Таблички з грізними написами: «Руками не чіпати!», «Експонати під охороною!» тощо. У музеї, про який йдеться, навпаки, що галасливіші гості — то краще. Експонати не лише можна чіпати руками — ними можна користуватися за прямим призначенням. Наприклад, спробувати витягнути з печі спеціальним рогачем горщик-казанок. Тут можна не тільки побачити стародавню весільну церемонію, а й самому стати учасником обряду.
Відвідувачі з музею йдуть з подарунками. Тут екскурсантам дають в дорогу пиріжки. Пиріжки, до речі гарячі, прямо з печі. Не музейної печі, а справжньої.
Особливість музею в тому, що тут можна не просто доторкнутися руками до експонатів, а перенестися в минуле. Перенестися у прямому сенсі цього слова. Зіграти весілля чи інсценувати його. У світлиці все, аж до останньої дрібниці — відтворена обстановка побуту столітньої давнини. Учасники неймовірного дійства інколи плутають реальність із нереальністю. Як і належить, на весіллі п’ють за здоров’я і щастя молодих. Напої — справжні. Закуски на столі — стародавні українські страви, приготовані за технологією прабабусь.
До речі, прямо в музеї можна й побратися. Все по-справжньому, шлюб оформить представник законної влади — голова місцевої сільради.
Ідея створення музею належить директорові Будинку культури Оксані Борисівні Трипольській. Чом би в порожньому приміщенні не відкрити народний музей? Пропозиція знайшла щиру підтримку серед мешканців Великих Будищ.
Музей робить надзвичайно корисну справу, популяризуючи народні традиції та звичаї. Адже кожен, хто побував тут, потім намагається і в себе запровадити багато запозичених елементів стародавнього українського весілля. До того ж сотні гостей викладають побачене в соціальні мережі. Тому до Великих Будищ заносить гостей із Росії, Китаю, Японії, США... Вони приїздять сюди разом із перекладачами. Уже бачили тут і міжнародні шлюби. Скажімо, дівчина з Франції виходила в музеї заміж за полтавського хлопця.
Слава про музей розходиться миттєво. Тут уже побували члени дипломатичного корпусу більше сотні країн. У Великих Будищах проходила Всеукраїнська краєзнавча конференція.
Незважаючи на те, що музей ще молодий, почали складатися свої традиції. Сьогодні вже ті, хто тут зіграв весілля, приїжджають відзначити чергову річницю одруження. І привозять із собою родичів, а ті, в свою чергу, відзначаючи важливу родинну подію, звертаються до послуг музею. Коли добра справа, то й підтримку знайде, приживеться і помножиться. Музею бути, а Вам жити у  любові  та  слагоді!

неділя, 19 січня 2014 р.

ВОДОХРЕЩА



Йордана (або Ордана, Водохреща, Богоявлення) — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу.
Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.
Вірування
Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. У ДИКАНЦІ  у ТРОЇЦЬКІЙ ЦЕРКВІ  традиційно святять воду на березі ставка, що поряд із храмом.
                                                                          Прикмети
  • на Водохрещi день ясний — хліба будуть чисті,  буде достаток. Сьогодні У ДИКАНЦІ було зимньо, морозно і ясно.

понеділок, 6 січня 2014 р.

РІЗДВО



,
Коляд, коляд, коляда -
З неба зірка молода
Закотилася до хати,
Щоб нам заколядувати.
Ой, дай, Боже, щастя нам усім
І дорослим людям і малечі.
Ой дай Боже, щоби кожен дім
Щедрістю овіяв Святий вечір! 

 На Різдво у Диканці ходять колядувати колядники, хрещеники несуть вечерю до  хрещених батьків, у господі  вариться і печеться зранку, а по першій зірці куштують святкову кутю сім'єю  і становлять на стіл приготовані яства.  А вже щоб побачити театралізоване дійство та зустрітися з гоголівськими героями, а ще щоб Вам заспівали та звеселили - потрібно побувати на хуторі. Отам-то, як у гоголівських "ВЕЧОРАХ ПОБЛИЗУ ДИКАНЬКИ"-  все станеться, як повідав класик! І преподобна Солоха, і Пан Голова, дівчата та парубки -щедрувальники, ну звісно й Чорт (як же без нечистої сили у міфічній Диканці?) всі до Ваших послуг!


1. Дмитрий, г.Днепропетровск   
13 января 2014, 16:14
Відгук про гостювання дивись   http://ruraltourism.com.ua         
                     Дмитрий, г.Днепропетровск                                                                    13 января 2014, 16:14 Открыли для себя Диканьку. Красивый и уютный уголок. Посчастливилось ночевать под рождество в большом и чистом доме гостепреимной семьи Полозюковых. Приветливая и домовитая хозяйка Валентина Ивановна сумела создать идеальную чистоту и уют во всем. Простые и вкусные блюда украинской кухни подчеркивают колорит украинской усадьбы. А исчерпывающие ответы хозяйки о туристических возможностях Диканьки побуждают на интересные экскурсии. Спасибо! 

 Дякую дніпропетровцям за теплі слова. Сподіваюсь на нові зустрічі. ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА 










  




четвер, 2 січня 2014 р.

НОВОРІЧЧЯ



Ну не терпеться  поділитися  з усім світом гарним настроєм від перебування у ДИКАНЦІ на новоріччя. Гості уже на валізах, збираючись додому, а фото все ж встигають викласти. 
  
Американський друг із числа гостей (на фото вгорі справа)розмістив на сайті (дивись: http://ruraltourism.com.ua) відгук.




Прошу:       New Year in Dykan'ka was a wobderful expirance! Our hosts Valentina and Vladimir were wobderful they were positive and atentive to all our need's and truly made our Holiday a specail one to remember for the rest of our lifes! Valentina & Vladimir's Bed and Breakfast is amazing the Ukrainian food dishes were fantastic and made us feel at home! There is nothing like a good home cooked meal prepaired by Valentina. Vladimir and Valentina also helped us cordinate a special New Year's Eve party at a Ukrainian Village the dinner and traditional Ukrainian song and dance were fantastic I truly felt like I was thrown back in time. On New Year's Day we went to the Banya and relaxed in the sauna and cold water! It was very refrashing. I Will defently come back to Valentina's and Vova's! We had a wondeful and positive time in Dykan'ka! Wathing our rest here http://zatishnaoselya.blogspot.com

Бажаю гарним людям у Новому році здійснення мрій, достатку, благополуччя.
 До зустрічі влітку, з повагою Валентина Іванівна.