четвер, 21 січня 2016 р.

СОРОЧИН ЯР. ЦІНИ-2016







ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС

Гірськолижний Комплекс "СОРОЧИН ЯР"SANKI FEST на "Сорочин Яр")) не упусти свой шанс выиграть путевку и повеселиться!!)))
Санки фест условия: 
1) зарегистрировать команду ( от 2х человек на сайте)
2) сделать прикольные креативные санки
3) приехать с ними на Сорочин яр 30.01
4) представить команду (название, речевка)
5) съехать с горки на санках - должны доехать до финиша
6) выиграть путевку на Драгобрат 

Лучшие санки выбирают судьи фестиваля!

четвер, 14 січня 2016 р.

З вітром, снігом чи дощем    йдуть Маланка з Василем
 Хай святяться в нас повік Щедра Кутя й Новий Рік!
 Всім, всього, завжди нівроку! 
Всіх вітаю з Новим Роком!

середа, 13 січня 2016 р.

Українці,
 готуйте Щедру кутю, 
адже сьогодні
 свято Маланки і Щедрий вечір!

За народними традиціями, у цей день всім слід весело гуляти, а молоді – щедрувати: ходити по оселях з побажаннями господарям щастя, здоров'я та достатку. Щедрувати починають ввечері 13 січня — і до півночі. Посівають вранці 14 січня, до полудня. Щедрують - дівчатка, посівають - хлопчики, але не навпаки, щоб успіх і щастя не налякати. 

Дотримуючись українських новорічних традицій, вечір проти 14 січня називають Щедрим, тому що до нього готують щедрий святковий новорічний стіл: вдруге протягом зимових свят вариться кутя. Для багатого столу у "Затишній оселі" у Диканці  готують вареники із м'ясом, домашнім сиром, вишнями. 

неділя, 10 січня 2016 р.

ПОДОРОЖУЄМО УКРАЇНОЮ

«Диканька запрошує»
  Тур вихідного дня на святках
у оселі сільського зеленого туризму
Пропонуємо:
* Проживання, харчування у «Затишній оселі», куштування Щедрої Куті на Старий Новий Рік та Голодної Куті на Водохреща;
* Катання на лижах, сноубордах, тюбінг на гірськолижній базі «Сорочин яр»;
* Відвідування єдиного в Україні музею старовинного весілля із театралізованим дійством весільної церемонії с. Великі Будища;
* Майстер-клас по гончаруванню та ліпленню глиною, екскурсія у національний музей гончарства с. Опішне, придбання полтавської кераміки;
* Екскурсія Диканькою, відвідування місцевого музею та картинної галереї імені Марії Башкирцевої – зірки світової культури;
* Куштування «Миргородської» із джерела, екскурсія до «Миргородської калюжі» з гоголівськими героями;
* Театралізована екскурсія до музею-садиби М. В. Гоголя  «Чи знаєте ви українську ніч?» с. Гоголево;
* Купання в ополонці на Водохреща (19 січня),  освячення води у храмах Диканьки;
* Відвідування баньки-Диканьки;
*Колоритна вечеря  у пана Голови на хуторі біля Диканьки  «Шинок»;
Телефонуйте: 066 78 313 26 - Валентина Іванівна
Діє знижка  цін  для групи більше ніж 10 осіб


субота, 9 січня 2016 р.

НЕЙМОВІРНА ІСТОРІЯ ІЗ МАГІЧНОЇ ДИКАНЬКИ

  Українець став вождем індіанців у Канаді -
неймовірна історія, яку не прочитаєте у кращих пригодницьких романах, сталася з українським льотчиком Іваном Доценком.
Герой Другої світової війни, якого вважали безвісти зниклим, знайшовся через багато років у Канаді, де став вождем племені індіанців.
Історія українця захоплює з перших рядків. Вона починається з чарівного місця на Полтавщині, у селищі Диканька. Саме там народився майбутній вождь.
У пекельні роки війни Іван Доценко стає військовим льотчиком і досягає звання старшого лейтенанта. Вже до 1943 року у Даценка на рахунку було понад 200 бойових вильотів.
Після поранення він був нагороджений орденом Червоного Прапора,  йому присвоїли звання Героя Радянського Союзу і орден Золотої зірки.
Але доля вирішила інакше вчинити з Іваном Доценком. 
Під час виконання чергового бойового завдання його літак збили. Українець на свій аеродром не повернувся, а його тіло знайдено не було. Всі вважали, що він загинув.
Одна з версій подальшої долі Івана змальована в українському фільмі "Той, хто пройшов крізь вогонь". Стрічка розповідає, що після катастрофи літака українець потрапив до рук радянської контррозвідки. У результаті цього його відправили у табір до Сибіру, як ймовірного шпигуна.
Але українець зумів по льоду перейти Берингову протоку і потрапив до Америки. Вже у Канаді  українець одружився на донці вождя. 
Ця дивовижна історія могла залишитись таємницею, якби на початку 80-х років 20-го століття народний артист СРСР Махмуд Есамбаєв у інтерв'ю не розповів, що, перебуваючи в Канаді в 1967 році у складі радянської делегації, він зустрічався з вождем племені, який родом з України.
 У 2001 році журналісти провели розслідування і знайшли понад 20 людей, які знали Даценка по службі, і тих, які бачили його в Канаді.
Дивіться фільм "Той, хто пройшов крізь вогонь"


ВСІ НА ЛИЖІ

Зиму чекаємо зі сніжком і легеньким морозцем,  сьогодні, як на  замовлення. Спішіть всі на гірськолижну базу "Сорочин Яр" , що за 15 км від ДИКАНЬКИ.  Замовляйте  проживання у Диканці у садибі сільського зеленого туризму "Затишна оселя" телефоном
 066 78 313 26 Валентина Іванівна 




пʼятниця, 8 січня 2016 р.

ЙДИ КУТЯ НА ПОКУТТЯ , А УЗВАР НА БАЗАР

Три родини із Полтави і Києва  на Різдво приїхали у Диканьку. Друзі по школі, інституту, тепер дружать сім'ями, збираючись, подорожують  Україною.

 Багата кутя (а ще є кутя Щедра -перед Старим Новим роком  й Голодна кутя - у переддень Водохрещі)    на Святвечір і справді була смачною! 
Ярослав  - молодий хлопець із числа гостей "Затишної оселі" із горщиків додає у глиняну  миску звареного зерна, заливає узваром із яблук, груш та вишень, приправляє медом, ізюмом і маком - смакуйте, з кутею будьте здорові! Горщик із кутею, як і годиться, на всю ніч залишався стояти на покуті  частуванням для предків.
Наступного дня друзі-однокашники були у "Сорочиному яру"



Театралізоване дійство на Святвечір гості "Затишної оселі" побачили у "Шинку" - на хуторі біля Диканьки.  Їх зустрічав сам пан Голова, гоголівські герої, троїсті музики, колядники.
Наступного дня всі дружним колективом їдуть у музей старовинного весілля, а на вечір  -банька -Диканька. (Чекайте нових звітів).
Завітайте до нас у гості! Телефонуйте:066 78 313 26 Валентина Іванівна 

середа, 6 січня 2016 р.

Нині Диканька,оспівана Гоголем стрічає гостей.  Як відомо,  саме під Різдво трапляються дива та містика. У хаті вже вариться кутя та узвар, печуться пиріжечки і смажиться   гусочка. І як тільки зійде перша зірка, потягнуться вервечкою дитячі гурти по диканських хатах із колядками. У нас це звично, ми чекаємо таких гостей, заздалегідь приготувавши смачненького у торбину. Ввечері збирається родина, їмо кутю, хрещеники несуть вечерю до хресних батьків, всі вітають народження Христа.


понеділок, 4 січня 2016 р.

"СОРОЧИН ЯР" ПРИЙМАЄ ЛИЖНИКІВ

І мороз не мороз, коли дружнім колективчиком  та по сніжку, та з вітерцем на гірку! І саме  на таку, як біля ДИКАНЬКИ - гірськолижну базу "СОРОЧИН ЯР". 2 січня відкрився сезон-2016. Охочих покататися на лижах, сноубордах було без  міри!  Гості   "Затишної оселі" із Дніпропетровська на декілька днів завітали на Полтавщину. 

Бажання  покататися диканськими косогорами було непереборним! Лижники Ліля, Андрій, Вероніка, Валерій та Оксана вже о 10 ранку були на  базі, щоб зрання прокласти лижню, і вибрати на прокаті  лижного спрорядження краще.    
 Крім катання на лижах у планах творчих, невтомних, веселих, стійких до морозів,
дніпропетровців: 

відвідати музей весілля у селі Великі Будища; побувати у Опішні - гончарній столиці, спробувати глину на дотик - провести майстер-клас по гончаруванню; заїхати у "Шинок" - хутір біля Диканьки, на вареники. А нині гості зібралися за столом у "Затишній оселі" - садибі сільського зеленого туризму у ДИКАНЦІ, щоб ділитися враженням про лижно-морозні вихідні. 

субота, 2 січня 2016 р.

ГІРСЬКОЛИЖНА БАЗА БІЛЯ ДИКАНЬКИ ВІДКРИЛАСЬ

Сьогодні, 2 січня уже працює гірськолижна база "СОРОЧИН ЯР"Приймаємо замовлення на поселення у Диканці.
Телефонуйте: 066 78 313 26-Валентина Іванівна 




Хотите почувствовать себя покорителем Альп, не выезжая за пределы Полтавской области? Желаете научиться катанию на лыжах или попробовать свои силы в сноубординге? Приезжайте в «Сорочин Яр»
«Сорочин Яр» - новый, оснащенный современной техникой, горнолыжный комплекс, построенный с учётом передовых европейских технологий и опыта. Мы находимся всего в 16 километрах от Диканьки.
Вас ждут не только склоны для лыжников, но и тюбинг-парк, склон для любителей санок. Новейшее оборудование позволяет создать снежный покров даже тогда, когда нигде рядом снега еще нет. 
Инструкторы, работающие в «Сорочином Яру», - профессиональные горнолыжники, спортсмены-победители многих республиканских и международных соревнований. Вы - новичок и не знаете, как сделать первые шаги? Наши инструкторы научат вас всем горнолыжным премудростям и, спустя несколько занятий, вы сможете не только уверенно стоять на лыжах, но и покорять учебный склон. Приложите немного старания, попрактикуйтесь и вам по плечу станет любой спуск! 
В«Сорочин Яр» можно приехать лишь в удобной спортивной одежде. Всё оборудование вы найдёте на месте. Мы имеем внушительный прокатный парк. Он обновляется каждый год, и вы гарантировано получите только лучшую экипировку от ведущих европейских фирм.
Незабываемый зимний отдых дополнит уютная атмосфера кафе «Кант», расположенного в сердце нашего горнолыжного комплекса. За чашкой горячего глинтвейна вы можете любоваться прекрасным видом на заснеженные склоны.



Приезжайте к нам! Покорите зиму в «Сорочином Яру»!

пʼятниця, 1 січня 2016 р.

НОВИЙ
СТАРТУВАВ
На вершині року, що відійшов, народжується зірка Новоріччя. Віриться, що прийдешнє неодмінно має бути кращим, адже шляхи до нього прокладено з надій і зусиль. То  ж нехай у році, що настає,  додасться непохитної віри й життєвої снаги. Миру, гараздів, добрих сподівань у Новорічний щодень! Цього бажаю собі і  всім моїм шанувальникам. "Затишна оселя", що у ДИКАНЦІ запрошує на гостину.
З НОВИМ РОКОМ!
Гості із Слав'янська зустріли Новоріччя у Гоголівській Диканці. Таня, Олексій, Богданчик, Олег та Ріта прожили декілька днів на засніженій Полтавщині. Вони були свідками, як до нас приходять щедрувальники із сходом першої зірки  великими гуртами і поодинці. І як тільки рушив Новий Рік, так пішли хлопчаки засівати  по хатах зерном, бажаючи добра, тепла і миру в оселю. Диканчани радо і щиросердечно вітають у своїх домівках глашатаїв Новоріччя і Різдва, пригощають смаколиками, дрібними грошима. 
Гості "Затишної оселі" були зворушені  новорічними  звичаями, які панують у древній Диканці.


 Самі
ж  Новий 2016 рік зустрічали у центральному ресторані Диканьки. Атмосфера панувала чарівна, святкова, щедрою   на нові зустрічі і багате застілля.Так натанцювалися, що сподіваються на цілий рік вистачить.  Артисти були неперевершені, програма насиченою, ведучі відповідальні, а настрій піднесений.
З НОВИМ РОКОМ!