четвер, 9 червня 2016 р.

ОПІШНЯ ОЧИМА ТУРИСТА

У 2016 році 
ОПІШНЯ 
ПЕРЕМОГЛА В РЕЙТИНГУ
 НАЙУНІКАЛЬНІШИХ СІЛ УКРАЇНИ
__________________________
Міжнародний туристичний портал склав список найунікальніших українських сіл, які варто відвідати туристам. Рейтинг очолила ОПІШНЯ - гончарна столиця України, відома як «Український Рим». Глиняні макітри, глечики, барильця тут особливі, адже секрети їх виробництва передаються з покоління у покоління вже століттями.

Далі місця розприділилися так:

2. ІЗА, Закарпатська область.
У цьому селі з лози плетуть шедеври. А ще там роблять дуже смачний сир у сироварні «Бараново». Є оленяча і страусина ферми.

3. СТРУСІВ, Тернопільська область.
У Струсові досить гарно зберігся старовинний палац графа Голуховського, а ще печерна церква, витесана в камені, і костел святого Антонія.

4. КАМ'ЯНЕ СЕЛО, Житомирська область.
Це одне з тих дивних сіл, в якому ніхто не живе. Зате тут такий чудернацький ландшафт, заради якого точно варто приїхати. Недарма його ще називають “українським Стоунхенджем”. А ще люди приїздять, щоб побачити так званий Божий слід – заглиблення у камені, що нагадує відбиток стопи і, кажуть, лікує від багатьох недуг.

5. КОЛОЧАВА, Закарпатська область.
У жодному селі України немає стільки музеїв, скільки є у Колочаві. А їх там аж цілих 10 і всі дійсно цікаві. Там розміщується єдина в Україні школа вівчарства (цікаво, чи ще десь є щось подібне?). Унікальним у Колочаві є також «Птахопарк Потяга Швегана», який налічує близько 2 тисяч різних папуг та дивовижних голубів. А ще недалеко від Колочави знаходиться озеро Синевир.

6. БАКОТА, Хмельницька область.
Крім того, що там неймовірної краси краєвиди, Бакота славиться залишками скельного монастиря, який був заснований ще у XII–XIII ст. на місці язичницького капища тим самим Антонієм, який заснував Києво-Печерську лавру.

7. ДЗЕМБРОНЯ, Івано-Франківська область.
Крім того, що це село з чудовими гірськими краєвидами, збереженими традиціями і унікальними звичаями та обрядами, ще й одне з найбільш високогірних сіл в Україні.
Всього за 2 години можна піднятися на вершину гори Вухатий Камінь або ж гори Дземброня, поглянути звідти на Чорногірський хребет і навіть Говерлу.

8. МЕЗИН, Чернігівська область.
Це село відоме тим, що на його території вчені виявили велику стоянку первісних людей епохи палеоліту. Археологічні знахідки звідси “розлетілися” музеями усього світу, та й на місці розкопок є свій музей.

9. АКТОВЕ, Миколаївська область.
Саме там знаходиться всім відомий Актовський каньйон, який ще називають «Долиною диявола» або Малим Кримом. Каньйон займає площу понад 250 га. Гранітні скелі сягають подекуди 30-50 метрів заввишки.

10. ПІДГІРЦІ, Львівська область.
Якщо їхати по шосе з Бродів на Львів, то відразу ж за Ясеновом на вершині гори увагу приверне славнозвісний колись у Європі, проте призабутий і дещо занедбаний, Підгорецький замок. У його ансамбль входить оточений складною оборонною системою 3-поверховий палац, заїжджий двір, костел Воздвиження та святого Йосипа і французький парк.

11. РОЗГІРЧЕ, Львівська область.
Поблизу Розгірчого знаходиться скельний монастир, створення якого датується XIII-XVI століттями. Його стіни вкриті написами, найстаріший з яких відноситься до 1675 року.

12. РОЗТОКИ, Чернівецька область
У Розтоках є каскад із водоспадів, що простягається аж на 2 км. Проте найвідомішими з них є 7:Ковбер (висота – 3,5 м), Сич (висота 10,5 м), Нижній Гук (висота – 9 м), Ворота (висота –3,5 м), Середній Гук (висота –3,5 м), Великий Гук (висота 9 м), Верхній Гук (висота –5 м).

13. СИНЕВИРСЬКА ПОЛЯНА, Закарпатська область.
Біля села знаходиться озеро Синевир. А ще, можливо, це пов’язано з особливим кліматом, у Синевирській Поляні найбільше в області багатодітних сімей.

14. КАРПАТИ, Закарпатська область.
У цьому селі знаходиться знаменитий замок Шенборнів, а ще тут безліч мінеральних джерел.

15. СЕЛИЩЕ ПІДКАМІНЬ, Львівська область.
По-перше, селище не дарма має таку назву: на пагорбі стоїть величезна кам’яна брила, що у давнину використовувалася як ідол і як храм. Крім того, тут збереглося справжнє козацьке кладовище, а ще Монастир походження дерева Хреста Господнього, пам'ятник архітектури XVII-XVIII століть.



                        Нагадуємо: 
в Опішні
 розпочав роботу
VІІІ Тижнь Національного Гончарного Здвиження «ЗДВИГ-2016»!
 Упродовж 06-26 ЧЕРВНЯ 2016 року  пройдуть  майстер-класи, керамологічні й творчі зустрічі, участь у численних культурно-мистецьких подіях Опішного!
Детальну інформацію про заходи  та з питань проживання дізнайтеся за телефоном :
066 78 313 26 Валентина Іванівна

Немає коментарів:

Дописати коментар