субота, 29 листопада 2014 р.

ГІРСЬКОЛИЖНА БАЗА "СОРОЧИН ЯР". СЕЗОН 2014-15

http://sorochin-yar.com.ua/

Хотите почувствовать себя покорителем Альп, не выезжая за пределы Полтавской области? Желаете научиться катанию на лыжах или попробовать свои силы в сноубординге? Приезжайте в «Сорочин Яр»

«Сорочин Яр» - новый, оснащенный современной техникой, горнолыжный комплекс, построенный с учётом передовых европейских технологий и опыта. Мы находимся всего в 14 километрах от Полтавы в сторону Диканьки.

Вас ждут не только склоны для лыжников, но и тюбинг-парк, склон для любителей санок. Новейшее оборудование позволяет создать снежный покров даже тогда, когда нигде рядом снега еще нет. 

Гірськолижний Комплекс "СОРОЧИН ЯР"Инструкторы, работающие в «Сорочином Яру», - профессиональные горнолыжники, спортсмены-победители многих республиканских и международных соревнований. Вы - новичок и не знаете, как сделать первые шаги? Наши инструкторы научат вас всем горнолыжным премудростям и, спустя несколько занятий, вы сможете не только уверенно стоять на лыжах, но и покорять учебный склон. Приложите немного старания, попрактикуйтесь и вам по плечу станет любой спуск! 
В «Сорочин Яр» можно приехать лишь в удобной спортивной одежде. Всё оборудование вы найдёте на месте. Мы имеем внушительный прокатный парк. Он обновляется каждый год, и вы гарантировано получите только лучшую экипировку от ведущих европейских фирм.
Незабываемый зимний отдых дополнит уютная атмосфера кафе «Кант», расположенного в сердце нашего горнолыжного комплекса. За чашкой горячего глинтвейна вы можете любоваться прекрасным видом на заснеженные склоны.
Приезжайте к нам! Покорите зиму в «Сорочином Яру»! 
НазваГірськолижний комплекс "Сорочин Яр"
Адресас. Петрівка (14 км від м. Полтава, 13 км. від Диканьки)
Телефон+380675323285; +380532508375
Режим роботиЩоденно з 10:00 - 22:00, без перерви та вихідних (видача проката до 21.00)





http://sorochin-yar.com.ua/



Телефонуйте : 066 78 313 26 - Валентина Іванівна


ЗАСНІЖИЛОСЯ

В  передостанній день осені  Диканьку припорошило  сніжком.  Фото, Диканька, зима, пейзаж, снег Фото Online.ua

середа, 5 листопада 2014 р.

ВАРЕНИКИ ДИКАНСЬКІ

Доброго дня, Валентино Іванівно.
 Мене звати Марія. Я редактор культурологічної телепрограми "Коло хати" - це новий проект дніпропетровських журналістів, в якому будуть показуватись найцікавіші та найсмачніші місця з точки зору культури та традицій України.
Звісно, що розпочинаємо ми з серця України - Полтавщини. І оминути Диканьку в цьому випадку просто не можливо.
У Диканьці ми будемо знімати кулінарний сюжет про справжні полтавські галушки та вареники. Ми шукали героя сюжету - господиню, з якою б ми приготували вареники та галушки, і я натрапила на ваші фото, як ви з гостями готуєте вареники. Нам дуже сподобались щирі посмішки людей. Тож, хочу запропонувати вам стати нашою господинею. 
Знімальна група буде у Диканьці у вечорі 28 вересня, десь переночує (зараз ми вирішуємо це питання), і зранку 29 вересня ми б хотіли почати зйомки. Це займе не дуже багато часу.


Дуже прошу вас погодитись!!!)))
Пишіть мені, телефонуйте 
Дякую. Марія К.
Такого листа я отримала на свою пошту.
 Я пристала на пропозицію,  дніпропетровці провели відео та фотозйомку.
 Дивіться, ось декілька фотомоментів.
Користуючись моментом, запрошую до себе на гостину почастувати вареничками і не тільки.  Розпочинаю приймати замовлення на Новоріччя та Різдвяні свята.
 Телефонуйте   066 78 313 26   Валентина Іванівна 



субота, 30 серпня 2014 р.

ГОНЧАРУВАЛИ

Відвідати майстер-клас глиняного гончарства у столиці українських  гончарних промислів  ОПІШНЬОМУ - це класно! Село Опішне за 25 км від Диканьки, гості "Затишної оселі" не оминають своєю увагою цей куточок прикладного мистецтва.

ГОГОЛІВСЬКИМ КРАЄМ



 Евгения   
25 августа 2014, 23:38
Мы с друзьями только вернулись из Диканьки, нам оочень понравилось у Валентины Ивановны, понравилось все - от замечательной кухни и условий проживания, до душевного отношения. Отдельная благодарность за теплый прием и познавательную экскурсию. ЕВГЕНИЯ             25 августа  2014
  ( Дякую ЖЕНІ  за добрі слова у відгуках про перебування на полтавщині. Див:  Гостьовий дім  "Затишна оселя"  http://ruraltourism.com.ua/ukr/)

середа, 27 серпня 2014 р.

ДИКАНЬКА


 Гості із Києва подорожували полтавщиною, завітавши до Диканьки, були вражені красою нашого краю.Переконайтеся самі....
А згодом чекайте від них  ярмаркових світлин.

понеділок, 25 серпня 2014 р.

ПІРАМІДИ ПО-ДИКАНСЬКИ

Для Вас з новими світлинами дніпропетровці із ДИКАНСЬКИХ пшеничних "пірамід".
Це ще не все, що вразило гостей, чекайте на нові фото...........

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ У ЖЕНІ

 
Стало звичним, коли у "ЗАТИШНІЙ ОСЕЛІ", що у ДИКАНЦІ, святкують ІМЕНИНИ.
На декілька днів,  ярмаркуючи, завітали п'ятеро друзів-донеччан, які зараз у Дніпропетровську проживають і працюють, щоб на власні очі побачити великий ярмарок та привітати із Днем Народження  ЖЕНІЧКУ! 
 В-І-Т-А-Є-М-О!  

ЯРМАРКУВАЛИ день 1

Веселим гуртом із ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ярмаркували  в СОРОЧИНЦЯХ молоді і завзяті, вкрай позитивні ЛЬОША, ВЛАД, ЄВГЕНІЯ, КСЮША та СЛАВА.  Їх емоціям немає меж: вражені, готові до нових відкриттів, подорожують і  далі полтавським краєм.
Чекайте згодом  від них нових світлин.

субота, 23 серпня 2014 р.

ЯРМАРКУВАЛИ


Полтавская область - последние новости. Информационное агентство Свободная Пресса

  Поярмаркувавши, давні  гості із ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА завітали до ДИКАНЬКИ. Даня, Іринка та Вітя перепочили у "Затишній оселі" і попрямували додому, з надією приїздити знов. Будемо чекати!

понеділок, 18 серпня 2014 р.

ВІДСЬОГОДІ ВІДКРИВСЯ СОРОЧИНСЬКИЙ ЯРМАРОК


Сорочинская Ярмарка 2013, InGreenНациональная Сорочинская ярмарка традиционно проводится в августе в селе Великие Сорочинцы (Миргородский район, Полтавская область). По данным организаторов, ежегодно его посещает более миллиона гостей, 20-30 иностранных делегаций и сотни журналистов. С 1999 года ярмарке присвоен статус Национального. 


Сорочинская Ярмарка 2013, InGreen
Особую популярность Сорочинская Ярмарка приобрела после выхода в свет знаменитой повести "Сорочинская ярмарка" украинского писателя Н. Гоголя, который был уроженцем села Сорочинцы. Сейчас мероприятие под брендом "Сорочинская ярмарка" - это не просто большой торговый праздник, на котором свою продукцию представляют ведущие предприятия из Украины и других стран. Это еще и яркое театрализованное представление с участием героев произведений Н. Гоголя и фольклорных коллективов, а также обширная концертная и развлекательная программа.

Сорочинская Ярмарка 2013, InGreenРуководитель проекта "Сорочинская ярмарка" Светлана Свищева заявляет, что все время на сценах ярмарочной площади будут выступать как известные профессиональные артисты, так и фольклорно-этнографические самодеятельные коллективы. В рамках Сорочинской ярмарки планируют показать украинскую свадьбу, украинские вечерницы и мастер-класс по приготовлению украинского пищи. Также планируется организовать мастер-классы мастеров народных промыслов. На торгвой площади еще осенью посадили сотни саженцев плодовых деревьев. Со временем вся площадь будет напоминать утопающее в зелени украинское село XVIII - XIX века.

  


Рекомендуем своими глазами увидеть знаменитую "Сорочинскую Ярмарку" .  Дата  проведения:18 -23 августа 2014 года

середа, 13 серпня 2014 р.

ЛІТО-ЛІТЕЧКО

Харків'яни Аня і Льоша з Ваником втретє у "ЗАТИШНІЙ ОСЕЛІ". Цього разу сім'я  вибрала річку Ворсклу у спосіб відпочинку : з ранку до вечора з обідом на природі харків'яни  долають спеку, купаються вдосталь і почуваються щасливими, бо літечко - час для розваг.




Ворскла біля ДИКАНЬКИ тихоплинна, часом глибока, іноді мілководна, але надзвичайно чиста із піщаними берегами і зеленолистими деревцями, цьогоріч дуже багатолюдна.

середа, 30 липня 2014 р.

ЛІТНІЙ ВІДПОЧИНОК

Літо многолике - це річка,  екскурсії, буяння квітів, спека дня і прохолода ночі, фрукти, овочі, безтурботне безділля у час відпустки.  Вже літо перевалило на серпень. У ТАНІ і КАТРУСІ відпустка добігає кінця, а так хочеться ще................

неділя, 27 липня 2014 р.

липень - середина літа


Із Дніпропетровська до Диканьки лише 2 години   дороги, щоб змінити міську  метушню і поринути у  сільський колорит, запевняю,   того вартий переїзд. 
 
Дружнім сімейним  колективом дніпропетровці з головою занурені у літній  відпочинок. Зараз вони у столиці гончарного мистецтва - Опішні, згодом купатимуться у Ворсклі,  пізніше поїдуть на фотосесію у   кочубеївський парк, вечером годуватимуть їжачиху і її сімейство (їжаки живуть просто у нашому дворі), вночі слухатимуть солов'я і тишу ночі..... 


пʼятниця, 25 липня 2014 р.

ВІДПУСТКА ТРИВАЄ

 
Літня спека не дошкуляє відпочинку Тані та Катрусі - у Диканці дощик  у переміжку із липневим теплом дає змогу насолодитись літом   вцілому. Дівчатка подорожують, читають, займаються рукоділлям, відвідують музеї. 
                                                                            Ось так!
 

середа, 23 липня 2014 р.

ДИКАНЬКА РОЗШИРЮЄ ГОРИЗОНТИ - АЛЧЕВСЬК

   
Відрадно, що місцем літнього відпочинку для ТАНІ та КАТРУСІ із АЛЧЕВСЬКА





ЛУГАНСЬКОЇ області стала ДИКАНЬКА. Мама і доня - щирі у спілкуванні, і, як добрі подружки, не гаючи часу, ринулись оглядати  принади  полтавського краю, порівнюючи їх із донбасівськими краєвидами. Освоївшись  у "Затишній оселі", гості поїхали пізнавати Полтаву, фотографуючи цікаві миттєвості.  Їхня відпустка триватиме 10 днів, тож чекайте на нові світлини. У донбасівчанок плани грандіозні - побажаємо приємного відпочинку!   




субота, 19 липня 2014 р.

Літо і коні



У селі МИХАЙЛІВКА, що за 6 км від ДИКАНЬКИ на  полтавщині діє дитячий кінний табір "ВІТЕР ЗМІН" на базі приватної стайні "ЧОТИРИ ПІДКОВИ", працюють знаючі інструктори.
Задовільніть свої бажання у спілкуванні з кіньми, покупайтеся у Ворсклі, відпочиньте на природі. Запрошую на проживання у оселі сільського зеленого туризму.


 Телефонуйте 066 78 313 26  Валентина Іванівна




Детский отдых в живописном уголке украинской природы на берегу р. Ворскла возле с. Диканька.
Обучение верховой езде, джигитовке. Конные походы и экскурсии, развитие творческих способностей.




Частная конюшня «Четыре подковы»




 находится в 25-ти километрах от г. Полтава в с. Михайловка Диканьского района. Село расположено возле речки Ворскла на территории национального ландшафтного парка «Диканьский».
Основные направления деятельности:

Конный лагерь «Ветер перемен»

  • туры для ребят 10-17-ти лет по обучению верховой езде и джигитовке

Верховая езда

  • индивидуальное обучение верховой езде взрослых и детей
  • обучение в детской спортивной группе (направление- конкур и джигитовка)

Конный туризм

  • конные прогулки, маршруты, активный отдых в летнее и зимнее время
  • организация одно- и многодневных конных походов

Конное Шоу 

  • проведение конных праздников, квестов
  • фотосессии на лошадях
  • выступление конного трюкового театра
  • участие в исторических реконструкциях и съемках фильмов

Иппотерапия 

  • занятия с детьми и взрослыми по индивидуальным программам 
  • проведение 10-тидневных групповых курсов

середа, 16 липня 2014 р.

ЛІТНІ БАРВИ ДИКАНЬКИ

   Яке то диво-дивне влітку річка. Краса безмежна в вербах береги.
Прозора й тепла, лагідна водичка
І стільки в цьому радості й снаги.
Пливеш по ній, а над тобою небо
Бездонне, чисте, іноді в хмарках.
До цього придивитись лише треба,
Щоб описати цю красу в словах...

вівторок, 8 липня 2014 р.

ГОСТЯ ОЛЯ із КРЕМЕНЧУКА ВДРУГЕ у ДИКАНЦІ

Маючи при собі фотоапарат, Оля знову хутко гайнула знайомими уже стежками привітної для неї Диканьки. Неперевершеної краси краєвиди впали до її ніг, які вона зберегла у фотографіях. "Своїми фотографіями я запрошую до відвідин всіх небайдужих до рідної української природи, хто хоче відпочити душею і тілом. Саме у "Затишній оселі"  ви відчуєте народний колорит і диканську гостинність",- стверджує Оля. От і зараз, коли уже вечоріє вона знову у мандрах. Чекайте завтра на новий фотозвіт. 
 

середа, 25 червня 2014 р.

День гончара 2014 в Опошне


28 июня 2014 г.
Национальный фестиваль гончарства пройдет в гончарной столице Украины Опошне 28 июня.

День гончараТрадиционный День гончара 2014 в Опошне (Опишном) - это национальная художественная акция по возрождению народных гончарских традиций и и укреплению авторитета профессии гончара, а также творческая лаборатория украинских художников глины.
Национальный фестиваль гончарства будут отмечать 28 июня на территории Центра развития духовной культуры Национального музея-заповедника украинского гончарства (ул. Заливчого, 3). Праздник состоится в рамках VI Недели национального гончарного сдвижения в Опошне "Здвиг 2014".
Организаторы приглашают к участию в акции День гончара 2014 мастеров-гончаров, художников-керамистов, керамологов, искусствоведов, историков, археологов, этнологов, краеведов, культурологов, коллекционеров, писателей, научные учреждения, творческие учебные заведения, творческие союзы, частных предпринимателей в области художественной керамики, предприятия художественных промыслов, чиновников заинтересованных министерств и ведомств, учащихся и студентов, а также всех желающих.
Основные мероприятия:
- Международная художественная ярмарка "Гончарная вселенная в Украине 2014"
- Национальный кузнечный фестиваль "Вакулафест"
- Национальный фестиваль-конкурс гончарского бодипейнтинга Bodyceramicfestukraine
- Фольклорный фестиваль
- Гончарские мастер-классы
- Аукцион керамики
- Детские конкурсы и развлечения
- Путешествия на конной повозке
- Этнодискотека

Начало в 10:00.
Дополнительная информация - на сайте Национального музея-заповедника украинского гончарства в Опошне или по телефонам: +38 (5353) 4-23-81, 4-24-15.

понеділок, 9 червня 2014 р.

МАЙСТЕР-КЛАС "вироби із СОЛОНОГО ТІСТА"


Гості із ДНІПРОПЕТРОВСЬКА не марнували часу : крім відпочинку на природі (див. відеозвіт днем  раніше), вони забажали майстер-клас із ліплення солоним тістом. Зважте, НАСТЯ вперше працювала у даній техніці, а вийшли вироби пречудові. Звісно ж, за допомогою дочурки МАШЕНЬКИ та  за підтримки СЕРЬОЖІ.
 Я давно захоплююсь подібними  поробками, освоїла техніку і виготовила без ліку сувенірів скільки, 
що готова поділитися практичними секретами з усіма,
хто любить українське  ужиткове мистецтво для  прикраси  інтер'єру. 
Завітайте до мене на гостину і на майстер-клас. 
(Згодом я поміщу у блозі відеозвіт про виготовлення ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ, виробів у техніці "КАНЗАШІ", "КВІЛІНГ", інше)   
 Телефонуйте: 066 78 313 26   ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА

  

Тільки-но побували в Диканці в гостях у Валентини Іванівни. На Полтавщині відпочиваємо не вперше, тож маємо змогу порівняти з іншими оселями зеленого туризму. За своєю душевністю, знанням рідної Диканщини та вмінням готувати страви української кухні хазяйці нема рівних. Співвідношення ціни й якості в "Затишній оселі" чи не найкращі в Україні. Якщо ви шукаєте не готелів, або санаторіїв, а домашнього відпочинку - вам саме сюди. Карен, Алевтина    22 июня 2014, 13:48 (із останніх відгуків про перебування у "Затишній оселі")

неділя, 8 червня 2014 р.

ЗЕЛЕНА НЕДІЛЯ



 Зелені свята не мають чітко визначеної дати (найраніше – кінець травня) і випадають через сім тижнів після Великодня, як правило, у червні в час настання справжнього літа, буяння природи. Власне, сьомий тиждень називали Зеленим, Клечальним або Русальним. Традиції святкування Зелених свят прийшли до нас ще з дохристиянських часів. Це, по суті, перші великі свята літнього циклу сонячних свят з виявом високого культу покійників, прагненням молоді знайти свою пару, мріями господарів про добрий урожай на полі, приплід худоби, намагання зрозуміти суть природних явищ, прихилити матінку-природу на свою користь.



На жаль, з плином часу втратилась частина обрядів, що використовувались в давнину під час Зелених свят. Більша  частина цієї культурної спадщини безповоротно втрачена. Проте ці свята були настільки популярними в народі, що звичаї  живуть і нині. У селі зараз роботи по господарству  сила- силенна. Та я з дитинства спостерігала, як моя мама і бабуся спішили  після обіду до вечора уквітчати оселю.

От і цього разу, завітавши до батьківського дому із своєю сімєю, я відразу ж узріла на воротах клечання. Це знак – у нас вже свято і роботи ніякої  грішної  мама не дозволить  виконувати, хоча картоплю   потрібно  б прополоти ще раз! Але то вже у наступний приїзд.









Чому Зелені свята? Бо це час буяння трав, зелені. У стародавніх слов’ян був культ лісу, культ дерев і культ квітів. Свято квітів було і римлян та греків під назвою dies rosae, Rosalia idies violae –День рож, або Розалія.  Стародавні слов’яни відзначали Русалію,  зовсім інше свято зі своєю неповторною обрядовістю.

Уже пізно ввечері ми поверталися додому. Але по дорозі  все-таки нарвали василечків  до  хати поставити  у глечик та зеленого гіллячка, поклеччати господу.
Поки я із сім'єю гостювала у батьків на зелені свята, а  дніпропетровці НАСТЯ, СЕРЬОЖА та МАШЕНЬКА поселилися   у садибі сільського зеленого туризму "ЗАТИШНА ОСЕЛЯ". Про їхнє перебування дивіться відеозвіт.


вівторок, 6 травня 2014 р.

неділя, 20 квітня 2014 р.

ВЕЛОТУРИСТИ на ПАСКУ до ДИКАНЬКИ





Столичні "Вело-вуйки" відкрили велосипедний маршрут полтавщиною. 
 1-й день : Київ - Полтава (потягом). Полтава - Диканька (відстань у 25 км)   з велоекскурсією по Полтаві   та  Диканці з ночівлею у "Затишній оселі".
 2 - й день : Диканька - Опішне (столиця гончарного мистецтва) -Диканька (20 км в один бік). Ночівля. 
3-й день : Диканька - Полтава з екскурсіями, і щоб вечером потягом назад до Києва. 
Таким маршрутом скористалися  Олексій та Оксана, запрягнувши двоколісного,  гайнули  підкорювати  українські простори. (Фото-звіт вгорі)

 
Наступного дня харків'яни, що на фотографіях нижче, мандрували велотранспортом полтавськими шляхами, зазначивши  досить пристойниу якість доріг, околицями Диканьки.

неділя, 13 квітня 2014 р.

ВЕРБНА НЕДІЛЯ


Ой ти гілко, гілко вербова!
На тобі зелена обнова.
Ще холоднувато надворі,
А ти вже в святечнім уборі.

Ти вже у церковцю ходила,
Господу стежинку встелила
І до нас вернулась, свячена
Гілочко вербова, зелена.

Весна іде - тепло несе, просимо у Господа миру і  спокою для всієї УКРАЇНИ.
Вже сьогодні зустрічаю перших  весняних  гостей "Затишної оселі", а надалі і всіх бажаючих відпочити на гостинній полтавщині. 
 Валентина Іванівна Тел. 066 78 313 26

субота, 8 лютого 2014 р.

СЕМІНАР ПО СІЛЬСЬКОМУ ЗЕЛЕНОМУ ТУРИЗМУ

Виїздним семінаром до туристичної Диканьки приїздили переймати досвід небайдужі дніпропетровці із містечка ПЕРЕЩЕПИНО. 
За два дні гості встигли відвідати  "Веселу садибу" - шинок поблизу Диканьки, прослухати два майстер-класи по ляльці-мотанці та ліпленні глиною. Побували на весільному обряді у музеї  старовинного весілля, завітали до музею гончарства в  Опішному, провели інші заходи.  Жалкують за єдиним - через щільний графік не покатались на гірськолижних базах! Не біда : вже наступні вихідні забронювали у "Затишній оселі" місця, щоб сповна насолодитись зимовими розвагами ...........................................
Гостям сподобались полтавські вареники, мої мастер-класи, семінарські навчання, вони повні сил та ентузіазму братися за справу зеленого туризму у себе у регіоні.                   БАЖАЮ УСПІХУ!    
І всіх чекаю у себе на гостину. 
 З повагою Валентина Іванівна 
Телефон для контактів: 066 78 313 26

вівторок, 28 січня 2014 р.

ГІРСЬКОЛИЖНІ БАЗИ ПОБЛИЗУ ДИКАНЬКИ


"Корчак" і "Сорочин Яр" - гірськолижні 
бази олімпійського резерву - улюблені місця зимового активного відпочинку полтавців.
Це поряд (за 10 та 13 км від Диканьки), порівняно недорого, траси розраховані на новачків і майстрів лижного спорту, розвага для всієї сім'ї, хто чекав  зиму! Інструктори-лижники, прокат спорядження, підйомники - все, щоб ваш відпочинок був вдалим. Скористайтеся запрошенням і чекаю Вас у "Затишній оселі"
Телефонуйте   0 66 78 313 26 Валентина Іванівна



неділя, 26 січня 2014 р.

ТУР ВИХІДНОГО ДНЯ для АЛЛИ та АНІ з ЧЕРНІГОВА

Ні мороз, ні далека дорога не перешкода для подорожі, хто бажає з користю та небуденно провести уікенд. Переглянувши відео про МУЗЕЙ СТАРОВИННОГО ВЕСІЛЛЯ від 21 січня, дівчатка уже у п'ятницю поселилися у оселі. І їм пощастило - для них не просто провели екскурсію, а вони стали свідками  справжнього весілля, яке грали  молодята у музеї! Таке у нас трапляється частенько:
  ВСЕ ПО-СПРАВЖНЬОМУ: справжні наречена і наречений, дружки, світилки , весільні каравай і гіллячко, самогон та наїдки. 
Крім того, ресторан-пивоварня "ПРОВІНЦІЯ", що у с. ПОБИВАНКА під ПОЛТАВОЮ (за 20 км від ДИКАНЬКИ) вразила гостей.
Тож задоволені та натхненні новими враженнями чернігівські дівчата вже зараз збираються у місцевий ресторан "ДИКАНЬКА". 

вівторок, 21 січня 2014 р.

МУЗЕЙ СТАРОВИННОГО ВЕСІЛЛЯ

У Полтавській області з’явився цілком фантастичний музей, його відкрили 14 жовтня 2008 року,  якраз на Покрову. Тут же зіграли й перше весілля — Марії і Дениса Деєвих.

 Його творці повністю зламали музейні канони. З чим у нас зазвичай асоціюється музей? Тиша. Таблички з грізними написами: «Руками не чіпати!», «Експонати під охороною!» тощо. У музеї, про який йдеться, навпаки, що галасливіші гості — то краще. Експонати не лише можна чіпати руками — ними можна користуватися за прямим призначенням. Наприклад, спробувати витягнути з печі спеціальним рогачем горщик-казанок. Тут можна не тільки побачити стародавню весільну церемонію, а й самому стати учасником обряду.
Відвідувачі з музею йдуть з подарунками. Тут екскурсантам дають в дорогу пиріжки. Пиріжки, до речі гарячі, прямо з печі. Не музейної печі, а справжньої.
Особливість музею в тому, що тут можна не просто доторкнутися руками до експонатів, а перенестися в минуле. Перенестися у прямому сенсі цього слова. Зіграти весілля чи інсценувати його. У світлиці все, аж до останньої дрібниці — відтворена обстановка побуту столітньої давнини. Учасники неймовірного дійства інколи плутають реальність із нереальністю. Як і належить, на весіллі п’ють за здоров’я і щастя молодих. Напої — справжні. Закуски на столі — стародавні українські страви, приготовані за технологією прабабусь.
До речі, прямо в музеї можна й побратися. Все по-справжньому, шлюб оформить представник законної влади — голова місцевої сільради.
Ідея створення музею належить директорові Будинку культури Оксані Борисівні Трипольській. Чом би в порожньому приміщенні не відкрити народний музей? Пропозиція знайшла щиру підтримку серед мешканців Великих Будищ.
Музей робить надзвичайно корисну справу, популяризуючи народні традиції та звичаї. Адже кожен, хто побував тут, потім намагається і в себе запровадити багато запозичених елементів стародавнього українського весілля. До того ж сотні гостей викладають побачене в соціальні мережі. Тому до Великих Будищ заносить гостей із Росії, Китаю, Японії, США... Вони приїздять сюди разом із перекладачами. Уже бачили тут і міжнародні шлюби. Скажімо, дівчина з Франції виходила в музеї заміж за полтавського хлопця.
Слава про музей розходиться миттєво. Тут уже побували члени дипломатичного корпусу більше сотні країн. У Великих Будищах проходила Всеукраїнська краєзнавча конференція.
Незважаючи на те, що музей ще молодий, почали складатися свої традиції. Сьогодні вже ті, хто тут зіграв весілля, приїжджають відзначити чергову річницю одруження. І привозять із собою родичів, а ті, в свою чергу, відзначаючи важливу родинну подію, звертаються до послуг музею. Коли добра справа, то й підтримку знайде, приживеться і помножиться. Музею бути, а Вам жити у  любові  та  слагоді!