субота, 22 серпня 2015 р.

НА ЯРМАРКУ

Сьогодні з раннього ранку і допізна гості "Затишної оселі" ярмаркували.  Люду було стільки, що  яблуку ніде впасти,  проте кияни встигли відвідати майстер-клас по мотанці, покуштувати ярмаркових страв, придбати обновки та сувеніри, угледіти всяких див дивних. Втомлені, задоволені і натхненні  новими  завтрашніми  мандрами  Оксана та Денис  готові пуститись у подорож знову. Чекайте фотозвіт  згодом.
Ми ж гостинно запрошуємо у  туристичну Диканьку щирих українців. Подорожуйте Україною, любіть своє, рідне.
Телефонуйте: 066 78 313 26  - Валентина Іванівна 
   

ТУРИСТИЧНА " МЕККА" УКРАЇНИ - СОРОЧИНСЬКИЙ ЯРМАРОК

Національний Сорочинський ярмарок, що на Полтавщині, – це найбільший в Україні ярмарково-виставковий захід. Його унікальність полягає у тому, що він зберігся з XVIII століття до наших днів. Сорочинський ярмарок, який цьогоріч проходить з 18 по 23 серпня, відомий не лише в Україні, але й в усьому світі, він представлений найякіснішими зразками продукції вітчизняного виробника та виробами ручної роботи майстрів народних промислів, адже українцям в мирному житті є чим пишатися. А тому і не дивно, що з кожним роком збільшується кількість гостей та учасників ярмарку.
Зважаючи на непрості події, які на сьогодні відбуваються на сході України, ярмарок проходив під гаслом «Україна – велика родина». Це патріотично фольклорне свято, метою якого є об’єднати всю Україну. Знаково, що цього року до Великих Сорочинців приїхала рекордна кількість, майже 150, самодіяльних творчих колективів з усіх куточків України. Із них: 9 – з українського Донбасу та 3 – з Луганської області. На урочистостях із нагоди відкриття ярмарку саме донецькі та луганські артисти першими виконували «Молитву за Україну», до якої приєдналися всі співаки. З питань поселення телефонуйте 066 78 313 26 Валентина іванівна

пʼятниця, 21 серпня 2015 р.

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ СВЯТКУЄМО У ДИКАНЦІ

Сьогодні у Оксанки День Народження!  Вітаємо щиру українку із знаменним  днем. Хай стеляться оксамитом надій і сподівань дороги - щоб їх  здолати; любов, добро, тепло і мир поселяться у домі.
А поки що місцем проживання для Оксанки і Дениса стала  "Затишна оселя" у Диканці. Так молода пара із Києва вирішила відсвяткувати симпатичну дату - День Народження Оксанки. 


 Саме такою, що  на фотографіях,  видалась столичним  гостям Диканька у перший день перебування. Завтра буде новий день і захоплюючі подорожі, ну, звичайно ж, на велелюдний  Сорочинський ярмарок! Чекайте на цікаві світлини........


середа, 19 серпня 2015 р.

НА ГОЛОВНОМУ ТОРЖИЩІ УКРАЇНИ

       Вже із Києва на пошту "Затишної оселі" прийшов відгук: "Ешь, молись, люби" - это название знаменитого фильма очень подходит к отдыху в "Затишній оселі".  Тихий  двор, утопающий в цветах и фруктовых деревьях. Чистейший домик, четыре номера на втором этаже с уютным холлом, где можно позаниматься зарядкой или йогой или просто посмотреть телевизор. Если хочется почитать- эркер с диванчиком в окружении комнатных растений. Интернет есть, но открывать его не хочется. С трудом отвечаешь на телефонные звонки. Время замедляется......
      Нет смысла убеждать хозяйку, чтобы она меньше кормила. Завтрак, обед и ужин отличаются  только разными видами блюд, но никак не их количеством: узвар или квас из цветков бузины, борщ или суп, салат, гарнир, мясо или в крайнем случае горячий бутерброд, травяной чай, блинчики, огромная тарелка с помидорами, огурцами, перцем, кабачками, баклажанами (свежесобранное в собственном огороде) - это "не еда"- просто украшение для стола:)
       СПА-процедуры проводит рыжий кот Рысь - поурчит на любой предоставленной части вашего тела. Или в крайнем случае развлечет гостей аппетитным поеданием огурца.
        Релакс по-украински. Отдыхайте в "затишній оселі"!!!

Генеральный директор Консультационного центра недвижимости г.Киев
Наумец Наталия (с мужем и дочерью).
   

Кияни четвертий день перебувають  на полтавщині, ну як тут не побувати на знаменитому ярмарку? Власне, щоб поярмаркувати на Сорочинцях і було у туристичних планах гостей "Затишної оселі", які проживають у Диканці вже кілька днів. Дуже позитивні, ерудовані, небайдужі до витоків української культури - такими видались Алінка, Наталя, Тетянка, Віталій. Весь офіс у столиці простежував кожен день подорожі полтавщиною за співробітниками, бо їх колеги з різних причин не змогли пуститись у мандри.
А ці креативні змогли! 
І не пошкодували!
 Яких вражень тільки не зазнали туристи! Переконайтеся самі, переглянувши попередні звіти про перебування столичних мандрівників.
А нині вони на гоміркому, метушливому і строкатому головному торжищі України
Ярмароку Сорочинському-2015!  
Поспішайте замовити місця на поселення у садибі сільського зеленого туризму "Затишна оселя" у Диканці. 
Телефонуйте: 066 78 313 26 Валентина Іванівна
      

вівторок, 18 серпня 2015 р.

ДРУГИЙ СПАС - ЯБЛУЧНИЙ

У народному календарі релігійне свято Преображення Господнього називається Яблучний Спас, який також називають Другим Спасом (першим був Медовий). Святкується цей Спас  19 серпня.
19 серпня православна церква вшановує Преображення Господа Бога і Спаса Ісуса Христа, а в народі цей день пов’язували з Преображенням природи — закінченням літа і настанням осені.  Вважалося, що ночі після цього дня ставали набагато холоднішими.
Яблучним цей Спас називався тому, що в цей день збирали і освячували яблука. Після освячення прийнято було пекти пироги з яблук, варити яблучне варення і пригощати один одного.
Частиною освячених яблук обов’язково потрібно було пригостити сиріт і незаможних. Багато селян несли освячені яблука на кладовище, щоб покласти на могили померлих родичів, або просто залишали в храмі. У перший раз пробуючи яблуко нового врожаю, потрібно було загадати бажання: «що надумано — хай збудеться».
Увечері прийнято було виходити в поле і з піснями проводжати захід сонця, а разом з ним і літо.

ВСІ НА ЯРМАРОК!

СТАРТУВАВ
Сорочинський ярмарок-2015: 
які сюрпризи чекають в цьому році
 Свято сала, богатирські ігри, майстер-класи з гопака та гончарства, група «Друга ріка», заводний «Лісапетний батальйон» і «DZIDZIO» – все це чекає нас вже зовсім скоро.
 Куди традиційно всі поспішають наприкінці серпня? У Великі Сорочинці!
 Це час, коли тут можна подивитися рідкісні роботи майстрів з усієї України і прикупити вишиванку, зробити селфі з Президентом і Гоголем, вдосталь натанцюватися під українську музику і виступи зірок, покуштувати знаменитих полтавських галушок і просто душевно відпочити. 
Поспішайте,  Сорочинський ярмарок  стартував 18 серпня.
 Гуляння продовжаться ще 6 днів і тільки 23-го числа його учасники роз’їдуться по домівках. 
Порада: щоб побачити все, чи бодай щонайбільше, потрібно приїздити на декілька днів: 3-4.
Двохсотлітня історія ярмарку «Що, Боже Ти мій, Господи! чого нема на тому ярмарку! Колеса, скло, дьоготь, тютюн, ремінь, цибуля, крамарі всякі... так, що хоч би в кишені було рублів i з тридцять, то й тоді б не закупив усього ярмарку», – писав Микола Гоголь. На початку 19 століття Сорочинський ярмарок був великим дійством. До нього тяглися валки чумаків із сіллю і рибою, вози, на яких спочивали гори горщиків, закутаних у сіно. Пройшли століття, але і зараз українці, як і раніше, їдуть до Сорочинців, де їх чекають гончарі, ковалі та ткачі. І в цьому «родзинка» ярмарку – незважаючи ні на що, він зберіг свій неповторний колорит. До 1966 року ярмарок не працював, але потім його відновили. А з 1999-го він отримав статус національного. 
 Гостей обов’язково зустрічає «Микола Гоголь» – так віддають належне письменнику, який прославив Сорочинський ярмарок.
 Кожен день відбуваються театралізовані дійства, в яких беруть участь й інші гоголівські персонажі.
Відкривати ярмарок обов’язково приїжджають високі гості. Тут побували, мабуть, всі президенти і прем’єр-міністри України. 
Іменинники їдуть із Сорочинців з подарунками. Якщо на свій день народження ви їдете в Сорочинці, прихопіть із собою паспорт. У Сорочинцях можна обвінчатися! У капличці під час ярмарку править службу настоятель Спасо-Преображенського храму.
 На ярмарку обов’язково проходять майстер-класи. Іноді навіть нетрадиційні. Наприклад, одного разу вчили японської чайної церемонії і мистецтву орігамі.
 Щороку ярмарок відвідує мінімум 500 тисяч чоловік, а то і мільйон.
Містечко майстрів- це серце ярмарку. Ряди, в яких можна знайти все, що тільки душа забажає. Саме тут презентують свої роботи майстри, які з’їхалися з різних міст України і навіть інших країн. Знаменита вишивка з Решетилівки, кераміка з Опішні, ковані вироби із Західної України. 
 Але якщо сподіваєтеся, що тут можна щось купити задешево, забудьте: ціни досить високі. 
Майстер-класи – це окрема історія. Навчитися можна практично будь-якого традиційного українського ремесла.  Вас навчать танцювати гопак, готувати національні страви, плести з газет, виготовляти народні інструменти, жіночі прикраси, ляльки-мотанки, писанки...
Легенди ярмарку: рекорди та цікавинки Кожен рік організатори та учасники вигадують щось оригінальне. Наприклад, саме в Сорочинцях встановили рекорд України – спекли коровай «ось такої висоти, ось такої ширини». Він важив майже півтонни, а в діаметрі сягав 2 метрів!
Програма Сорочинського ярмарку-2015. Кожен день на 5 сценах ярмарку відбуватимуться фестивалі, конкурси і виступи. Вдень гостей розважатимуть колективи самодіяльності – від 2 до 4 тисяч співаків і танцюристів, в основному з Полтавщини. Переважно звучить фольклор, українська національна музика, проте узрієте і екзотику. 
 На ярмарку можна довго блукати – він займає 16 гектарів. 
У містечко майстрів ви потрапите одразу, як пройдете головний вхід. Далі побачите ще одну арку і один з головних символів Сорочинців – млин.Праворуч від нього знаходиться головна сцена, де проходять найкращі концерти. А далі ви потрапляєте в етнозону – відмінне місце для колоритних знімків. Усе стилізоване під старовину – ви ніби повертаєтеся в гоголівські часи. Мальовнича хатка – це так звана садиба Хіврі, однієї з гоголівських героїнь. Праворуч, відразу за млином, розташована садиба бідної сім’ї. А через вулицю, яка веде до каплиці Петра і Павла, будинок середняка і панська садиба.  У цьому ж районі знаходиться друга за важливістю сцена, де проходять церемонії закриття ярмарку. А ще куточок, де проходять майстер-класи. Їжа. Ви зможете скуштувати страви української, грузинської, азербайджанської, узбецької та інших кухонь. Вони знаходяться за етнозоною у напрямку головної арки. Ціни на них досить високі. До речі, гості з інших країн презентують не тільки національну кухню, але і продукцію. Наприклад, ароматні спеції. Якщо хочете знайти бюджетний варіант обіду – вам в зону підприємств громадського харчування, яких тут безліч. Неподалік від них перебувають «зручності» – і платні, і безкоштовні. Проммайданчик. На Сорочинці з’їжджаються не тільки майстри, але і виробники. Стрункими рядами вони шикуються за другою аркою. Спершу йдуть «їстівні» та речові ряди, а потім все, аж до машинобудування. В цьому році виробники із Харкова збираються здивувати першою вітчизняною жуйкою.
 Зона розваг. Вистачає майданчиків для малечі, а за зоною промвиробників розташувався луна-парк.
 На замітку: парковка платна, вартість – 15 грн.
 Де зупинитися Оселитися можна прямо у Великих Сорочинцях, привітні господарі із задоволенням нададуть житло, недолік: товкотнеча жахлива. Мабуть, одне з найцікавіших місць для поселення – «Хутір Гоголя», де можна навіть поспати на справжній печі: недолік- дорого. 
 Як варіант: Багато хто зупиняється в прилеглому Миргороді,  чи Диканці,  звідки легко дістатися до Сорочинців. Ціна за добу в приватному секторі – від 100–150 грн. Контактний телефон у Диканці: 066 78 313 26
 Як дістатися Найближче місто до села Великі Сорочинці – Миргород. Тут є залізнична станція, де зупиняються поїзди з Києва, Харкова, Полтави. Розклад можна побачити на офіційному сайті ярмарку. Далі слід сісти на автобус до Великих Сорочинців – він їздить кожні 15–30 хвилин, з 6 ранку до першої години ночі. Ціна – близько 15 грн. Якщо ви їдете автобусом з Полтави (близько 50 грн), то можна доїхати до Миргороду (автобус кожні півгодини). Або відразу до Великих Сорочинців (відправлення щогодини). Також у ці дні з кожного міста чи селища Полтавщини відправляються додаткові автобуси. Якщо ви їдете своєю машиною, то, наприклад, з Києва доведеться подолати 250 км. Слід їхати трасою М-03 і за Лубнами повернути на трасу Р-42.
 Який сувенір привезти Потрапили в Сорочинці? Прихопіть сувенір не тільки для себе, але і для близьких. Традиційно купують забавні свистульки або ось таких милих чоловічків. Хітом минулого сезону став туалетний папір з портретами Путіна і Януковича, рулон якого коштував 15 грн, і «золоті батони» по 20 грн. 
 Багато хто їде з вишиванками – у минулому році їх продавали від 200 до 500 грн. А футболки з веселими написами були по 150 грн. Часто полюють за гончарними виробами – торішня ціна стартувала від 30 грн. 

понеділок, 17 серпня 2015 р.

ДЕНЬ ТРЕТІЙ: ЕКСКУРСІЯ ДО МИРГОРОДА


Найвідоміша у світі калюжа знаходиться на полтавщині, у місті Миргород. Вона прославилася завдяки письменнику Миколі Гоголю. «Прекрасна калюжа!» – Захоплювався він у «Повісті про те, як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем». «Чудный город Миргород! Каких в нем нет строений!.. Если будете подходить к площади, то, верно, на время остановитесь полюбоваться видом: на ней находится лужа, удивительная лужа! единственная, какую только вам удавалось когда видеть! Она занимает почти всю площадь. Прекрасная лужа! ».
Одному Богові відомо, з якого часу ця калюжа існувала в Миргороді. У 80-х роках ХVІІІ століття, коли готувалась відома подорож імператриці Катерини ІІ на південь, центральна частина сучасної вулиці Гоголя була нашвидкоруч забрукована.

 вулиця одержала офіційну назву Катерининський тракт, а миргородці називали її «кам’янкою». 3 часом від старої бруківки залишилися тільки окремі камені, по яких ще можна було сяк-так пройти, коли починалися дощі й невилазна грязюка. З легкої руки Гоголя калюжа на всю площу, а точніше симпатичний ставок, стала однією з головних пам`яток Миргорода. 
Ця водойма і місцевість навколо є ідеальним місцем для прогулянок. У ставку живуть лебеді, а поруч знаходиться Успенська церква. У 2009 році неподалік від ставка звели пам`ятник Гоголю на честь його 200-річного ювілею. А на березі калюжі встановили скульптури героїв гоголівських творів. Серед них і свиня – де ж їй ще валятися, як не у великій калюжі? Тут і коваль Вакула, який дарує черевички своїй коханій Оксані, і Пузатий Пацюк, і хитра Солоха, і хвалькуватий Хлестаков. Приїжджайте у Миргород – і ви познайомитеся з ними ближче.


"Прекрасна калюжа" зовсім не висохла до наших днів. Секрет її невисихання жаркої літньої днини і незамерзання морозної зимової пори  на початку ХХ століття дав І.А.Зубковський, вказавши причиною цього те, що "живлять" калюжу підземні водяні ключі. Нині калюжа знаходиться дещо в іншому місці, ніж у часи Гоголя та Зубковського. Але не висохла вона і в наші дні, а по ній гордовито і велично плавають білі лебеді, які є справжнім об’єктом  замилування миргородців, курортників та, зокрема,  гостей "Затишної оселі".
Це був  третій день подорожей Алінки, Тані, Наташі та Віталія - гостей із Києва, які гостюють на полтавщині. А завтра буде ще цікавіше.........Завтра відкривається у СОРОЧИНЦЯХ ЯРМАРОК!

Телефонуйте з питань проживання
 під час Сорочинського ярмарку: 066 78 313 26 Валентина Іванівна

неділя, 16 серпня 2015 р.

ПОЛТАВА

Над вечір Алінка, Наташа, Таня, Віталій  падали з ніг, але  екскурсія Полтавою залишилась приємним  дотиком до славної минувшини та сьогодення Полтави. Кіт Рись зняв втому , плани на завтішню мандрівку гоголівським краєм  підбадьорили. Всім на добраніч.  Завтра планується  не менш цікава мандрівка. Чекайте нових дописів про перебування У "Затишній оселі". 

Всім нагадую: урочисте відкриття СОРОЧИНСЬКОГО ЯРМАРКУ  -у вівторок 18 серпня 2015р.
Стосовно поселення телефонуйте: 066 78 313 26 Валентина Іванівна




ЗУСТРІЧ З КЛАСИКОМ. ДЕНЬ 2

Ранок для гостей  у "Затишній оселі" розпочався кітотерапією, так наша кицька по-домашньому і як справжній  господар вітала з новим днем: прокидайтеся! Вас чекають незабутні враження. І справді: після сніданку шлях стелився у гості до ГОГОЛЯ

А вже по обіді киян вражав музей та картинна галерея у Диканці. Справді очікуване здивувало. Дивіться самі:


субота, 15 серпня 2015 р.

ГОГОЛІВСЬКИМ КРАЄМ

                                                                      
Диканька іздавен, а особливо зараз вважається туристичним краєм, багатим на історичні, культурні, етнографічні  надбання. Диканька вдало розташована: у різні боки від неї на відстані у 10- 30 км (для автотуриста це дрібниця) знаходяться туристичні принади, щоб споглядати, смакувати, рукотворити, розвиватись, загартовуватись, відпочивати, захоплюватись, пізнавати.
Коли стало: "Любіть своє, українське"- не тільки гаслом, а покликом душі і серця, до Диканьки їдуть звідусіль на тривалий час, щоб оглянути коли не все, то бодай найбільше.
В Опіщні, побувавши на святі борщу, кияни, звичайно, відвідали також неперевершений музей глиняного мистецтва. Доречно сказати, що у Опішні різних музеїв декілька, буває, дня мало для оглядин.
Сьогодні гості  "Затишної оселі" із Києва  обрали туристичний маршрут у двох напрямках. 
Уже скоро дивіться  звіт про 2 ДЕНЬ.



ТИ НЕ СІЙСЯ, ДОЩИК, БО ВАРИТЬСЯ БОРЩИК. ДЕНЬ ПЕРШИЙ

Небайдужі до української культури гості із Києва уже побували на фестивалі "Борщик у глиняному горщику", смакували борщем, навіть приймали участь у його варінні, слухали українських пісень, насолоджувались красою полтавського краю, а тепер уже у Диканці. У "Затишній оселі"  невеликим гуртом поселились гості на декілька днів. Не будемо розкривати всіх секретів перебування, відомо лишень, що програма є насиченою.Чекайте від нас нових фотозвітів за кожен день. 
 Поспішаю  запросити  на гостину у Диканьку, нагадую: з вівторка відкривається Сорочинський ярмарок.  Не баріться.
Телефонуйте: 066 78 313 26 - Валентина Іванівна 

четвер, 13 серпня 2015 р.

ПЕРШИЙ СПАС - МАКОВІЙ


Свято Маковія більш знамените під назвою Медовий Спас. Деякі вважають Маковей - святом врожаю. Завдяки таким дарам природи, Маковей багато хто розуміє буквально, «Маковей» - означає свято маку.Однак, у православ'ї своє трактування Маковея. У цей день згадують подію, яка описано в Старому Завіті. Смерть Макковейскіх мучеників, які загинули за віру в Ісуса Христа. Можливо, звідси пішла назва «Маковей».
На Маковія треба приготувати «маковійську квітку» - букет, який складається з багатьох рослин - м’яти, чебрецю, нагідок тощо. Вважається, що кожна рослина має властиве їй магічне значення. Всі рослини разом із кількома голівками маку освячуються в церкві. За народним повір’ям, мак, як і духи багатьох інших квітів та рослин, можуть допомогти у багатьох починаннях.
Є багато легенд про походження рослини.  В одній із легенд позначається, що квітка червоного маку символізує поєдинок кохання й ненависті. Червоні пелюстки - це кохання, чорна серцевина - ненависть.
Доречно також нагадати, що цього року як символ перемоги над нацизмом в Україні почали використовувати квітку червоного маку. Графічне втілення-алюзія, з одного боку червоного маку, з іншого - кривавого сліду від кулі, передає глибину сенсу війни, розповідає про страждання, про смерть, про героїзм, про  загиблих .

Коржі з маком. Обрядовою їжею цього дня є «шулики», або «ломанці».Цю страву залюбки їдять діти.14 серпня відкриває Успенський піст, тісто для коржів має бути прісним й пісним.
Інгредієнти: 800 г борошна; 300 г сироватки (можна кислого молока); 1 яйце; дрібка солі; 1 столова ложка цукру; 1 чайна ложка соди. Для заправки: вода кип’ячена холодна - 2 літри, 300 г маку, цукор за смаком.
Спосіб приготування. Передусім з борошна, кислого молока, солі і соди приготуйте тісто для коржа. Тісто добре вимісіть, розкатайте, викладіть на деко і ножем намалюйте клітинки, щоб потім було зручніше ламати (якщо не малювати — тоді шматочки вийдуть неправильної форми). Проколіть коржі виделкою і випікайте.
Приготування макової заливки (макове молочко): мак залийте окропом, дайте постояти 2 години, злийте воду і розітріть мак (колись його розтирали в макітрі, але якщо макітри немає — підійде і блендер), помалу додаючи холодну кип’ячену воду, поки вся суміш не набуде білого кольору. Додайте мед за смаком. Готовий корж остудіть, поламайте шматочками, складіть у глиняний горщик або глибоку миску і залийте маковим молочком. Перемішайте і дайте просочитися, щоб коржі стали м’якими та соковитими.

вівторок, 11 серпня 2015 р.

ВАРИСЬ-ВАРИСЬ БОРЩИКУ


Нагадуємо!
Телелефон 066 78 313 26 ( з питань поселення у "Затишній  оселі" ) Валентина Іванівна

Другий фестиваль-квест «Борщик у глиняному горщику» відбудеться 15 серпня 2015 р у столиці гончарного мистецтва ОПІШНЯ

У НАС ЗНОВУ ЗНІМАЛИ КІНО

Справді    колоритним  місцем  для створення успішних  проектів на телебаченні видається  ДИКАНЬКА! 
 У нас знову знімали кіно!
Цього разу оператори відзняли   новий матеріал вдалого  проекту  "Серця трьох -3" і  знову на ДИКАНЩИНІ. 
Дякуватимемо Гоголю, бо з його легкої руки  знаменита  Диканька  не скупиться на всенародний розголос     слави  по столицях і окраїнах про своїх земляків . Що приємно -  місцем проживання творча група обрала "Затишну оселю". 
Запрошуємо бажаючих на відпочинок до гоголівського краю, літечко ще триває...........
Телефонуйте:  066 78  313 26- Валентина Іванівна  

пʼятниця, 7 серпня 2015 р.

ЗНАМЕНИТИЙ СОРОЧИНСЬКИЙ ЯРМАРОК- 2015


У період з 18 по 23 серпня 2015 року в Україні відбудеться Сорочинський ярмарок – традиційне свято української народної культури і творчості. Пройде він, як і раніше, в селі Великі СорочинціПолтавської області.
Традиції національної ярмарки беруть свій початок ще з 40-х років 19 століття, коли захід тільки починал набирати свої обороти.
Ще більшу популярність колоритному ярмарку принесла однойменна повість уродженця полтавських земель, знаменитого і улюбленого багатьма письменника М. Гоголя, що побачила світ в 1831 році.
Тут ви знайдете:
  • хутряний одяг;
  • всілякі прикраси та предмети розкоші;
  • сільськогосподарську техніку;
  • продукти харчування;
  • посуд і багато іншого. 
На ярмарку у Великих Сорочинцях щорічно беруть участь сотні підприємств і організацій, як з України, так і з інших країн.
Розважальна програма ярмарку:
  • музичні та танцювальні колективи;
  • театральні трупи;
  • народні виконавці.
Щорічна кількість відвідувачів Сорочинському Ярмарку в Полтаві перевищує один мільйон людей.
Урочисте відкриття Сорочинського Ярмарку 2015 відбудеться 18 серпня, об 11:0
З питань проживання та харчування телефонуйте:
066 78 313 26 Валентина Іванівна
ПРОГРАММА
культурно-творческих мероприятий
Национальной Сорочинской ярмарки
17 - 24 августа 2015 года
Место
Время
Мероприятие
18 АВГУСТА
Главная сцена
20.00 - 24.00
"Приветствует Национальная Сорочинская ярмарка" - первая ярмарочная дискотека
Этнографическая усадьба Хиври
21.00
НОВАЯ ТАРДИЦИЯ НА СОРОЧИНСКОЙ! - "Кино от Хиври" - "Сватовство на Гончаровке" и м\ф "Лис Никита"

19 АВГУСТА
Главный вход
10.55 - 11.00
Торжественная встреча высокопоставленных гостей ярмарки
Главная сцена
11.00 - 12.00
Торжественное открытие Национальной Сорочинской ярмарки. "Национальная - 2012 при участии городского ансамбля песни и танца "Славутич" (г. Кременчуг), народного самодеятельного хора украинской песни "Джерела" (г. Мурманск, Россия), народного ансамбля песни и танца "Азербайджан" (Азербайджан), украинского народного хора "Мрия" (г. Сосногорск, Республика Коми)
12.00 - 14.00
Концертная программа при участии коллективов стран - участниц фестиваля - Россия, Азербайджан
14.00 - 16.00
Коллективы Украины
16.00 - 17.00
Коллективы области
17.00 - 18.00
ВПЕРВЫЕ НА ЯРМАРКЕ!!! "День Рождения в Сорочинцах" - развлекательная программа для всех гостей ярмарки, у кого день рождения 15 августа. Подарки, призы, ужин в лучшем ресторане ярмарки
18.00 - 19.00
Резервное время
19.00 - 24.00
"Национальная Сорочинская собирает друзей " - развлекательная программа от ООО "Сорочинская ярмарка" при участии группы "АЛИБИ"
Панская хата
11.30 - 12.30
Ярмарочное действо "Сорочинская свадьба" при участии дипломатического корпуса, высокопоставленных гостей ярмарки и народных фольклорно-этнографических аматорских коллективов "Берегиня" и"Криница" (Диканский район, Полтавская область)
Сорочинская площадь (возле Главной сцены)
11.30 - 15.30
ВПЕРВЫЕ НА ЯРМАРКЕ! Мастер классы - по украинскому гопаку, а так же - приготовление национальных блюд, изготовление куклы-мотанки, оберегов, женских украшений, писанок, игрушек из воздушных шаров, лозоплетение, гончары, лепка изделий из глины и прочее. Принять участие могут все желающие!
Этнографическая усадьба Хиври
11.00 - 12.00
Коллективы области
12.00 - 12.30
Торжественное Открытие фестиваля нородного творчества на Национальной Сорочинской ярмарке при участии Н.В.Гоголя, героев гоголевских произведений - Хиври, Черевика, Афанасия Ивановича...
(артисты Полтавского академического театра им. Н.В.Гоголя), народного ансамбля танца "Красная калина" (пгт Красный Донец, Харьковская область) и фольклорных коллективов Украины и стран-участниц
12.30 - 15.30
Конкурсная программа Фестиваля фольклорных коллективов Украины
15.30 - 16.00
Коллективы Украины
16.00 - 16.30
Подведение итогов первого конкурсного дня Фестиваля, нагрождения, выступления победителей
16.30 - 17.00
Коллективы Украины
17.00 - 18.00
Развлекательно-игровая программа "Казацкие развлечения" от миргородских парней с подарками от спонсоров
18.00 - 20.00
Коллективы Украины
21.00
НОВАЯ ТАРДИЦИЯ НА СОРОЧИНСКОЙ! - "Кино от Хиври" - "Огнём и Мечём"
Малая сцена
10.00 - 13.00
Программа Министерства по вопросам чрезвычайных ситуаций Украины
13.00 - 15.00
Коллективы Украины
15.00 - 17.00
Коллективы области
17.00 - 24.00
Развлекательно-презентационная ярмарочная дискотека
Презентационно-развлекательная площадка "Мельница"
10.00 - 12.00
Коллективы Украины
12.00 - 13.00
Открытие фестиваля "Смеёмся вместе с Гоголем" при участии самодеятельных юмористов Украины и всех желающих. Фестиваль открывает сам Н.В.ГОГОЛЬ
13.00 - 14.00
Коллективы области
14.00 - 14.40
"Ярмарочное караоке" - развлечение от ООО "Сорочинская ярмарка"
14.40 -18.00
Коллективы Украины
18.00 - 19.00
Резерв

20 АВГУСТА
Главная сцена
10.00 - 11.00
Коллективы области
11.00 - 12.00
Театрализованное представление при участии Н.В.Гоголя, героев гоголевских произведений - Хиври, Черевика, Афанасия Ивановича... (артисты Полтавского академического театра им. Н.В.Гоголя) и фольклорных коллективов Украины и стран-участниц
12.00 - 13.00
Концертная программа при участии коллективов областной филармонии
13.00 - 15.00
Коллективы Украины
15.00 - 17.00
Коллективы области
17.00 - 18.00
ВПЕРВЫЕ НА ЯРМАРКЕ!!! "День Рождения в Сорочинцах" - развлекательная программа для всех гостей ярмарки, у кого день рождения 16 августа. Подарки, призы, ужин в лучшем ресторане ярмарки
19.00 - 22.00
Обрядовое действо "ЯРМАРОЧНЫЕ ВЕЧЕРНИЦЫ " при участии самодеятельных коллективов Украины, стран-участниц фестиваля, заслуженной артистки страны Татьяны Садохиной и группы "СЕЛО И ЛЮДИ"
22.00 - 24.00
Ярмарочная дискотека
Этнографическая усадьба Хиври
10.00 - 12.30
"Чистая криница" - фестиваль фольклорных коллективов, троистых музыкантов и гармонистов Полтавской области
12.30 - 15.00
Конкурсная программа Фестиваля фольклорных коллективов Украины
15.00 - 16.00
"Праздник Полтавской галушки" - ...приготовление, поедание, песни, танцы, одним словом - празднование!...
16.00 - 16.30
Подведение итогов второго конкурсного дня Фестиваля, нагрождения, выступления победителей
16.30 - 18.00
Коллективы Украины
18.00 - 19.00
Развлекательно-игровая программа "Казацкие развлечения" от миргородских парней с подарками от спонсоров
19.00 - 20.00
Концертная программа "Песни Сорочинской ярмарки" при участии группы "Стрыбожи Внуци"
21.00
НОВАЯ ТАРДИЦИЯ НА СОРОЧИНСКОЙ! - "Кино от Хиври" - "Вечера на хуторе близ Диканьки" и "Сорочинская ярмарка"
Малая сцена
10.00 - 13.00
Программа Министерства по вопросам чрезвычайных ситуаций Украины
13.00 - 15.00
Коллективы Украины
15.00 - 17.00
Коллективы области
17.00 - 24.00
Развлекательно-презентационная ярмарочная дискотека
Презентационно-развлекательная площадка "Мельница"
10.00 - 11.30
Коллективы области
11.30 - 12.30
Открытие фестиваля "Смеёмся вместе с Гоголем" при участии самодеятельных юмористов Украины и всех желающих
12.30 - 14.30
Коллективы области
14.30 - 15.00
"Ярмарочное караоке" - развлечение от ООО "Сорочинская ярмарка"
15.00 - 18.00
Коллективы Украины
18.00 - 19.00
Резерв
Сорочинская площадь (возле Главной сцены)
11.30 - 15.30
ВПЕРВЫЕ НА ЯРМАРКЕ! Мастер классы - по украинскому гопаку, а так же - приготовление национальных блюд, изготовление куклы-мотанки, оберегов, женских украшений, писанок, игрушек из воздушных шаров, лозоплетение, гончары, лепка изделий из глины и прочее. Принять участие могут все желающие!

21 АВГУСТА
Главная сцена
11.00 - 12.00
Театрализованное представление при участии Н.В.Гоголя, героев гоголевских произведений - Хиври, Черевика, Афанасия Ивановича... (артисты Полтавского академического театра им. Н.В.Гоголя) и фольклорных коллективов Украины и стран-участниц
12.00 - 15.00
Коллективы области
15.00 - 16.00
Коллективы Украины
16.00 - 17.00
Коллективы области
17.00 - 18.00
ВПЕРВЫЕ НА ЯРМАРКЕ!!! "День Рождения в Сорочинцах" - развлекательная программа для всех гостей ярмарки, у кого день рождения 17 августа. Подарки, призы, ужин в лучшем ресторане ярмарки
18.00 - 19.00
Резервное время
19.00 - 24.00
"Лучшее пиво Ярмарки" - развлечения и дискотека от пивного партнёра ярмарки ТМ "ЧЕРНИГОВСКОЕ". Специально приглашенные гости - огненное арт-шоу "Burnout" с программой "Огненный цветок" и группа "ФИОЛЕТ"
Этнографическая усадьба Хиври
10.00 - 12.30
"Чистая криница" - фестиваль фольклорных коллективов, троистых музыкантов и гармонистов Полтавской области
12.30 - 15.00
Конкурсная программа Фестиваля фольклорных коллективов Украины
15.00 - 16.00
"Праздник сала - Национальный продукт на Национальной ярмарке" театрализованная дегустация лучшего продукта
16.00 - 16.30
Подведение итогов третьего конкурсного дня Фестиваля, нагрождения, выступления победителей
16.30 - 17.30
Развлекательно-игровая программа "Казацкие развлечения" от миргородских парней с подарками от спонсоров
17.30 - 19.00
Коллективы Украины
19.00 - 20.00
Концертная программа "Песни Сорочинской ярмарки" при участии группы "Стрыбожи Внуци"
21.00
НОВАЯ ТАРДИЦИЯ НА СОРОЧИНСКОЙ! - "Кино от Хиври" фыльм - "Богдан Хмельницкий"
Малая сцена
10.00 - 13.00
Программа Министерства по вопросам чрезвычайных ситуаций Украины
13.00 - 15.00
Коллективы Украины
15.00 - 17.00
Коллективы области
17.00 - 24.00
Развлекательно-презентационная ярмарочная дискотека
Презентационно-развлекательная площадка "Мельница"
10.00 - 11.30
Коллективы области
11.30 - 12.30
Открытие фестиваля "Смеёмся вместе с Гоголем" при участии самодеятельных юмористов Украины, народного самодеятельного коллектива клоунады "Полтавские галушки" и всех желающих
12.30 - 14.30
Коллективы области
14.30 - 15.00
"Ярмарочное караоке" - развлечение от ООО "Сорочинская ярмарка"
15.00 - 16.00
Коллективы Украины
16.00 - 17.00
Коллективы области
17.00 - 18.00
Коллективы Украины
18.00 - 19.00
Резерв
Сорочинская площадь (возле Главной сцены)
11.30 - 15.30
ВПЕРВЫЕ НА ЯРМАРКЕ! Мастер классы - по украинскому гопаку, а так же - приготовление национальных блюд, изготовление куклы-мотанки, оберегов, женских украшений, писанок, игрушек из воздушных шаров, лозоплетение, гончары, лепка изделий из глины и прочее. Принять участие могут все желающие!

22 АВГУСТА
Главная сцена
10.00 - 11.00
Коллективы области
12.00 - 15.00
"Юные звёзды Украины" концертная программа при участии детских коллективов и отдельных исполнителей - лауреатов международных фестивалей и конкурсов
15.00 - 17.00
Коллективы области
17.00 - 18.00
ВПЕРВЫЕ НА ЯРМАРКЕ!!! "День Рождения в Сорочинцах" - развлекательная программа для всех гостей ярмарки, у кого день рождения 18 августа. Подарки, призы, ужин в лучшем ресторане ярмарки
18.00 - 19.00
Резервоное время
19.00 -24.00
"Последняя ярмарочная ночь" концертно-развлекательная программа при участии Олега Кинзова, Ирины Островской и группы "АВИАТОР". Огромный ФЕЙЕРВЕРК
Этнографическая усадьба Хиври
10.00 - 12.00
"Чистая криница" - фестиваль фольклорных коллективов, троистых музыкантов и гармонистов Полтавской области
12.00 - 12.30
Концертная программа при участии коллективов стран-участниц фестиваля
12.30 - 15.00
Конкурсная программа Фестиваля фольклорных коллективов Украины
15.00 - 16.00
Развлекательно-игровая программа "Казацкие развлечения" от миргородских парней с подарками от спонсоров
16.00 - 17.00
Подведение итогов четвёртого конкурсного дня Фестиваля, нагрождения, выступления победителей
17.00 - 18.00
"Девичья коса - обаяние и красота" - ярмарочный конкурс для всех желающих. Группа "Стрыбожи Внуци" (г. Полтава), Шмурыгина Мария
19.00 - 21.00
Концертная программа "Песни Сорочинской ярмарки"
21.00
НОВАЯ ТРАДИЦИЯ НА СОРОЧИНСКОЙ! - "Кино от Хиври" - "Тарас Бульба"
Панская хата
11.30 - 12.30
Ярмарочное действо "Сорочинская свадьба " при участии высокопоставленных гостей ярмарки и народных фольклорно-этнографических аматорских коллективов "Берегиня" и"Криница" (Диканский район, Полтавская область)
Малая сцена
10.00 - 13.00
Программа Министерства по вопросам чрезвычайных ситуаций Украины
13.00 - 15.00
Коллективы Украины
15.00 - 17.00
Коллективы области
17.00 - 24.00
Развлекательно-презентационная ярмарочная дискотека
Презентационно-развлекательная площадка "Мельница"
10.00 - 12.00
Коллективы области
12.00 - 12.30
Фестиваль юмора "Смеёмся вместе с Гоголем" при участии самодеятельных юмористов Украины, народного самодеятельного коллектива клоунады "Полтавские галушки" и всех желающих
12.30 - 15.30
Коллективы Украины
15.30 - 16.30
"Ярмарочное караоке" - развлечение от ООО "Сорочинская ярмарка"
16.30 - 17.30
Коллективы Украины
17.30 - 19.00
Резерв
Сорочинская площадь (возле Главной сцены)
11.30 - 15.30
ВПЕРВЫЕ НА ЯРМАРКЕ! Мастер классы - по украинскому гопаку, а так же - приготовление национальных блюд, изготовление куклы-мотанки, оберегов, женских украшений, писанок, игрушек из воздушных шаров, лозоплетение, гончары, лепка изделий из глины и прочее. Принять участие могут все желающие!

23 АВГУСТА
Главная сцена
10.00 - 12.00
Коллективы области
Этнографическая усадьба Хиври
10.00 - 12.00
Коллективы области
11.00 - 12.00
"Праздник Спаса на Национальной Сорочинской ярмарке" - Освящение мёда, яблок, караваев с угощением всех ярмаркующих - при участии Н.В.Гоголя, героев гоголевских произведений - Хиври, Черевика, Афанасия Ивановича... (артисты Полтавского академического театра им. Н.В.Гоголя) и фольклорных коллективов Украины и стран-участниц
12.00
Торжественное закрытие национальной Сорочинской ярмарки и фестиваля нородного творческтва при участии героев гоголевских произведений - Хиври, Черевика, Афанасия Ивановича... (артисты Полтавского академического театра им. Н.В.Гоголя) и фольклорных коллективов-участников фестиваля
Малая сцена
10.00 - 12.00
Коллективы области
Презентационно-развлекательная площадка "Мельница"



10.00 - 12.00
Коллективы области