понеділок, 31 грудня 2018 р.

НОВИЙ РІК ІДЕ ЄВРОПОЮ


ГОНЧАРЮВАЛИ У ОПІШНІ:  ГЛЕЧИКИ ЛІПИЛИ І ДОСТАТКОМ ЗАСИПАЛИ
Щоб встигнути виконати все, заплановане у старому році, мусили відвідати  майстер-клас по гончарюванню. Ну що Вам сказати? Сам господь, видно, повертає гончарний круг у цьому благословенному краї - Опішні! Генна пам'ять  десь глибоко зберігає процес рукотворного мистецтва, переданий від предків. А вже, що експонатів сила-силенна просто неба і у будівлях - це  треба бачити: висять, як груші глечики, птахи, скульптури, здається дихають, біжать по видноколу - всього не вхопиш враз оком.  Приїдьте, подивіться - не пошкодуєте! Опішня - для охочих збагатитися духовно, щоб  відродити парадідівську справу.
Я лечу, лечу, лечу -
Накатаюсь досхочу.
Все униз і манівцем -
По Диканці навпростець!
Я веду, веду, веду -
Саночки на поводу,
Із гори санки летять,
І на гору забіжать
У Диканці -ах!
Самі  ходять по горбах!

субота, 29 грудня 2018 р.

НОВИЙ РІК ЗУСТРІНЬТЕ У ДИКАНЦІ

Успішний Новий рік розпочинається у Гоголівській Диканці.
Зустріньте 2019 рік у нас.
 Гостинна садиба сільського зеленого туризму «Затишна оселя», що у Диканці  готова прийняти Вас  на Новоріччя 
 із  екскурсійними  подорожами Диканськими околицями. 
Ми пропонуємо:
* 30 грудня, 2 січня   замовлена банька-Диканька,
*31 грудня  замовлено  столик у «Шинку» на хуторі поблизу Диканьки,
*  узгоджена екскурсія у музей старовинного весілля у селі Великі Будища,
*умільці проведуть майстер-клас по   ліпленню глиною у столиці гончарного мистецтва – Опішні,
*замовлено театралізовану екскурсію  у музей-садибу
М. В. Гоголя,
*відбудеться поїздка до Полтави у музей Полтавської битви, до пам’ятника Полтавській галушці, на Іванову гору,

*здійсниться  катання  на гірськолижній базі «СорочинЯр», що   біля Диканьки.
Більш детальна інформація за телефоном:
 066 78 313 26- Валентина 

ЯК ЗУСТРІЧАЮТЬ НОВОРІЧЧЯ У ДИКАНЦІ

Оспівана великим Гоголем, Диканька нині множиться людом. Народ їде у Диканьку звідусіль, щоб хоча б доторкнутися до тих див, які ми плекаємо з дитинства. Адже великий ти чи маленький, байдуже -  ти сподіваєшся на казку і чекаєш дива саме під Рік Новий!
Диканька зберігає стародавні традиції наших предків, тут шанують прихід Новоріччя  та Різдва.  А зустріти Новий рік у Диканці – це, просто, Ф-А-Н-Т-А-С-Т-И-Ч-Н-О! Так вважають гості "Затишної Оселі" , які завітали до нас із Харкова.

с 29.12.2016 по 02.01.2017 г. отдыхали в "Затишній оселі" у Валентины и Владимира. Добродушные и отзывчивые хозяева этого чудесного дома понравились нам с порога!))) Дом уютный, большой и с удобствами. Так же нельзя не отметить вкусной домашней кухни, которой угощает Валентина. Все очень по- домашнему и с любовью! Новорічна казка, яку влаштували собі харків'яни   Люба, Алінка і Сергій, Єва та Наташа.  вдалася!
Ну если вы уж и попали в Диканьку, то не стоит просиживать дома! Старайтесь больше увидеть красот этого края! Наша компания побывала в "Баньке-Диканьке", накаталась на тюбингах на базе Сорочин Яр, а также посетила много музеев. Мы остались в восторге! В Новогоднюю ночь отправились в "Шинок", где провели этот праздник в компании героев повести "Вечера на хуторе близ Диканьки". Наши новогодние каникулы были незабываемые!!! СПАСИБО ОГРОМНОЕ! Вернемся обязательно!!!
(Такий відгук про перебування у "Затишній оселі" щойно надійшов до нас від харків'ян)

У Диканьку прийшла  казка на крилах.
Тихо свято на землю зійшло.
З Новим роком ВАС, любі,
З новим щастям, що вже зацвіло!
Хай цей рік відшукає для Вас
У мішку чудернацькім своїм
Ясне сонце і мирнеє небо,
Цвіт конвалії, спів солов'їв,
Ще здоров'я, удачі, завзяття
І достатку та злагоди в дім!
Щоб у будні і в радісні свята
В серці квіти цвіли золоті!

пʼятниця, 21 грудня 2018 р.

МІСТИЧНА ДИКАНЬКА

Від цих містичних і казкових місць Диканьки у вас точно мурашки по шкірі побіжать. Скільки див та легенд!
Садиба Гоголя
Музей-садиба розташована в селі Гоголеве неподалік Диканьки. Гості заходять до вітальні. І несподівано з дальніх дверей до них виходить жіночка в чепчику, каптані й довгій спідниці з оборками. «Доброго вечора. Ви до Миколи Васильовича? Його зараз немає вдома, чи не зволите почекати? Я – його мати, Марія Іванівна».

Мати проводжає гостей до флігелю. Кімнати там обставлені старовинними меблями, освітлюються свічкою. Світло від каганця раптом вихоплює з темряви профіль незнайомця, що сидить у кріслі спиною до відвідувачів. І раптом постать піднімається! Це ж сам Микола Васильович!
Зустріч з мамою і самим Гоголем відбувається на замовлення. Це – театралізоване дійство, що розігрують самі працівники музею. А відвідувачі дійсно вірять акторській грі жіночці-співробітника. Це підтверджує місцева жителька Олена: «Регулярно таке трапляється. Буває, потім питають: «А це що, і справді мати Гоголя була?». «Та яка ж мати, кажу, вона ж 200 років не може жити!». Особливо ж «ведуться» на майстерну постановку школярі.
Пан Голова і Солоха
Хутір Проні, який описував Гоголь у своїх «Вечорах…», дійсно існує. Тут – хати-мазанки – бідняка і середняка, ставок із кладкою, курені й, куди ж без нього, шинок. Тут і досі можна зустріти коваля Вакулу, прекрасну Оксану і насмішкуватого Чорта. Гоголівські герої з’являються кожного вечора: сам пан Голова із преподобною Солохою частують гостей, а вечеря відбувається в гурті інших персонажів.  Вони танцюють, співають, і навіть зірки з неба дістають. Актори підкупають щирістю і ненав’язливо затягують у свою гру відвідувачів, створюють таку атмосферу, коли навіть найсерйозніші люди починають дуркувати, як малі діти!

Миколаївська церква
Місцеві кажуть, що у Миколаївську церкву ходять «по дітей». Жінці, яка не може завагітніти або має прогноз на нездорову дитину, треба приїхати сюди і помолитися біля ікони Святителя Миколая. Вона висить у правому куті за невеликою огорожею. Дива тут – це факт: не одна жінка після щирої молитви у Миколаївській церкві отримала довгоочікувану радість материнства.

Цю церкву відвідувала у свій час і мати Гоголя – просила здорової дитинки. Справа в тому, що її видали заміж дуже рано, в 13 років, і через недозрілість жіночого організму перші два її сини були мертвонароджені.
Церкву збудували місцеві селяни-кріпаки. Вона має рідкісну для Полтавщини круглу форму ротонди і унікальний подвійний купол, завдяки чому на прихожан ллється світло з невидимих вікон. Біля церкви є кладовище з сімейною усипальницею князів Кочубеїв, де поховано 5 князів і 3 княгині.
Катакомби
 «Під селищем є підземні ходи ще з часів козаччини. Вони тягнуться в бік Великих Будищ і Чернечого Яру!» — розповідає Валентина, жителька села, яка займається зеленим туризмом і має в Диканьці гестхаус «Затишна оселя». Ще в давні часи татари примітили, що в околицях Диканьки люди мають магічну здатність раптово зникати. Було повне село – і враз нікого нема.



Довий час раптові зникнення людей вважались красивою сільською легендою, але археологи знайшли докази, що тут існувала ціла система підземних ходів. Валентина каже, що наукові дослідження – це одна справа, а вона знає реальну історію. Її сусідка, бабуся Соня, розповідала, що її дід одного разу провалився в підвал у своїй власній хаті. Він і не знав, що під його хатою – пустота. А дірка виявилась доволі глибокою. Він взяв каганець, обмотався віжками, і спустився під землю. Зробивши декілька кроків по темному проходу, він натрапив на розширення – камери на праву й ліву сторону. Хід вів далі, і ще через декілька кроків дід вийшов до зали, де стояв стіл і стільці – всі виліплені з глинистої землі. Далі дід не пішов – закінчились віжки, та й занадто вражений він був.

Ось це і є залишки підземних ходів. Їх робили не тільки заможні дворяни, але й прості селяни – щоб мати сховок від татар. А хату баби Соні уже завалили, і хід, скоріш за все, обсипався.
Сербине поле
Неподалік Диканьки у 17 столітті відбулась кривава битва між військом гетьмана Івана Виговського під проводом Івана Сербина та повсталим отаманом Мартина Пушкаря. Відтоді поле битви називають Сербиним полем. Через 10 років на цьому ж місці бились гетьмани Іван Брюховецький і Петро Дорошенко – подію називають «Битва гетьманів».
Валентина каже, що на Сербине натовпами ходять чорні археологи. Великі битви лишили по собі багато артефактів, зброї, грошей, старовинних речей, а ще жінка припускає, що десь там можуть бути сховані величезні скарби гетьмана Івана Мазепи.
Тріумфальна арка Кочубея

Тріумфальна арка Кочубея – кам’яна арка з ліпленим декором, вибудована просто серед поля графом Кочубеєм, на пам’ять про перемогу Російської імперії у війні з Наполеоном.
Інші туристичні, але уже не містичні об’єкти Диканьки й околиці:
*Дуби Кочубея – 4 старовинні дуби, вік яких налічує 800 років. За переказами, саме сюди ходила на побачення до гетьмана Івана Мазепи молода Мотря, донька полковника Кочубея.
*Бузковий гай – граф Кочубей висадив сотні кущів бузку для своєї доньки Ганнусі, хворої на туберкульоз, щоб вона дихала цілющим запахом цих квітів.
*Старий дерев’яний млин – навпроти Михайлівської церкви.
*Музей старовинного весілля –контактний музей, де заохочують приміряти старовинні вбрання, покористуватись музейними експонатами, а найголовніше – зіграти справжнє весілля за українськими традиціями. Церемонію проведе голова місцевої сільради, тож весілля буде законним державним актом. Знаходиться у селі Великі Будища.
*Музей історії та культури – експонує колекцію історичних знахідок.
*Картинна галерея – представлені художні полотна і скульптури, в окремій залі – роботи французької художниці українського походження Марії Башкирцевої, чиї роботи експонувались у Луврі.
*Село Опішня – центр гончарства України.
*Село Михайлівка – місцевий кінний клуб, кінні прогулянки для туристів.
Як дістатись до Диканьки
З автовокзалу в Полтаві, що знаходиться за 500 м від залізничної станції «Полтава Київська», кожну годину відправляються маршрутки на Диканьку. Вартість – 20 грн на 2017 рік.




Спілкування із гостями "Затишної оселі" часом  продовжується і  далі.  Даша Воропаєва живо цікавиться історією України, пускається у мандри при першій нагоді.  Своїми враженнями ділиться у пресі та інтернеті. Вона пише: "Валентино Іванівно, доброго дня! Ось вийшла моя стаття про Диканьку й околиці https://www.mandria.ua/ukraine/visafree/13712


Даша,  

Харків"

субота, 8 грудня 2018 р.

ВОРОТА У ДИКАНЬКУ

 ВІЗИТКОЮ Диканьки є Тріумфальна арка, вона впадає в око  кожному подорожуючому, бо знаходиться при в’їзді до селища. Символ Диканьки можна тлумачити як:


1-  Арка-єдиний пам’ятник на теренах України,  що увінчує тріумф перемоги у Вітчизняній війні 1812 року з французами.

 2 -  Арка – парадні ворота, помпезний жест поклоніння імператору Росії Олександру I, що заїхав до Диканьки. 

3- Врешті, Аркою Кочубей увіковічив своє ім’я, її всі називають  - Кочубеївські ворота.


Так от: 3 серпня 1820 року як парадний в'їзд до садиби Кочубеїв було відкрито Тріумфальні ворота, споруджені в пам'ять приїзду до Диканьки імператора Олександра I (автор проекту – академік архітектури Луїджі Руска). Її  було відкрито задовго до того, як аналогічні споруди було зведено в Росії – Нарвські тріумфальні ворота у Санкт-Петербурзі за проектом архітектора В.П. Стасова (1834 р.) та Московські тріумфальні ворота на Кутузовському проспекті у Москві відомого зодчого Й.І. Бове (1827 – 1834 рр.). Всі ці арки є архітектурними пам'ятниками епохи і мають велику історичну цінність. 
Споруджені за ініціативою В.П. Кочубея (учасника визначальної військової ради в Філях та одного з активних діячів антинаполеоновської коаліції) Тріумфальні ворота стали історичним символом Диканьки,  неповторною окрасою.


У роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945р.) арка надзвичайно  постраджала. В 1953 р. була мало не знесена. В липні 1954 р. відреставрована. У 2008р. проведено капітальний ремонт за кошти диканського мецената Ю.М.Кішенця.

понеділок, 3 грудня 2018 р.

ПАМ'ЯТНИКИ У ТРЕНДІ

Два пам’ятника з Полтавщини потрапили до рейтингу ТОП-12 найнезвичніших в Україні. Це пам’ятники галушці у Полтаві та бабусі з насінням у Горішніх Плавнях.

Даний рейтинг склав журнал Marie Claire.

Згадаємо, відкриття пам'ятника галушці в Полтаві приурочили до дня народження Миколи Гоголя, який  згадував національну українську страву в своїх творах. До того ж галушка вважається візитною карткою Полтавщини. У "Затишній оселі" -  сільській гостинній садибі зеленого туризму у Диканці суп із галушок є коронною стравою на сніданок. Пам'ятник знаходиться у Полтаві на Івановій горі - історичному місці, де зібрані унікальні  архітектурні, краєзнавчі, природні об'єкти.


А гумористичну скульптуру "Бабуся з насінням" створив епатажний скульптор Олег Рябо. Скульптуру помістили у сквері, де раніше був  стихійний ринок, на якому бабусі торгували насінням. 

МІТЛА СОЛОХИ І СКРИНЯ ВАКУЛИ ПРАЦЮЮТЬ ЦІЛОДОБОВО!

Рік 2018 добігає кінця!   У Диканці  діє  цілком оригінальний пам'ятник для тих, хто бажає  змін на краще. Поганою мітлою - геть всі негаразди  із свого життя - мітла Солохи до Ваших послуг! Мітлу у руки  -і метіть від себе прикрощі!
 Натомість  скриня  Вакули - славного коваля диканського притягає достаток до Вашого гаманця. тільки доторкніться до її  кованих стінок - враз розбагатієте!  Вірите  чи не вірите?  Тож  перевірте! Дива у  містичній  і загадковій  Диканці ще ніхто не відміняв!  Про це сам Гоголь писав!

вівторок, 2 жовтня 2018 р.

ЦЕ МОЯ ДИКАНЬКА

Від зеленого до рожевого, від багряного до бронзи - таке розмаїття  лісових масивів  Диканьки. Особливо красиво у парку Кочубеївський. Тут людно як  у  пору цвітіння бузку, так і осінньої днини.
Пивоварський ставок  рябіє першим падолистом, ліс пахне грибами - тихе полювання на маслята, білй гриб триває.


четвер, 23 серпня 2018 р.

ТЕПЕР ЖАБОКРИЦЬКА ПЛОЩА НЕ ДЛЯ ЖАБ

Ярмарковий рух в Україні має багатовікову історію. Уже в 40-х роках XIX ст. тут діяло 12 тисяч ярмарків, у тому числі 178 великих і середніх. СОРОЧИНСЬКИЙ не був ні найбільшим з них, ні найвідомішим. Село Великі Сорочинці Миргородського району, напевне, й залишилося б, як і багато інших сіл Полтавщини, маловідомим, якби його не прославив на віки великий земляк — український і російський письменник Микола Васильович Гоголь.

    А Жабокрицька площа, на якій  нині  розгорнувся СОРОЧИНСЬКИЙ ярмарок, залишилася б місцем поселення жаб, різноманітного птахства і
комарів.

  В повісті «Сорочинський ярмарок», що є складовою частиною «Вечорів на хуторі біля Диканьки», Микола Гоголь описує, як люди з усіх кінців їдуть на ярмарок, щоб торгувати і придбати.
"Такою розкішшю блищав один із днів спекотного серпня тисяча вісімсот… вісімсот… Так, літ тридцять буде назад тому, коли дорога, верст за десять до містечка Сорочинців кипіла народом, який поспішав із усіх навколишніх і далеких хуторів на ярмарок. З ранку ще тягнулися незмінною низкою чумаки з сіллю й рибою. Гори горщиків, закутаних у сіно, повільно рухалися, здається, нудьгуючи своїм ув'язненням і темрявою, місцями тільки якась розписана яскраво миска або макітра хвалькувато висловлювалася з високо накопиченого на возі тину й привертала розчулені погляди прихильників розкоші. Багато перехожих поглядали із заздрістю на гончара, який повільними кроками йшов за своїм товаром, турботливо обкутуючи глиняних своїх франтів і кокеток ненависним для них сіном.
Одиноко в стороні тягнувся на стомлених волах віз, навалений мішками, прядивом, полотном і різною домашньою поклажею, за яким брів, у чистій полотняній сорочці й забруднених полотняних шароварах, його господар…"

   Господарі нинішнього ярмарку такі ж поважні, як і за часів Гоголя. Майстровиті, творчі,їхній  крам самий різноманітний, як кажуть, на різні смаки.

   Працюють містечка майстрів, курінь Хіврі, дитячі майданчики творчості, ятки зі смаколиками, національною кухнею.


середа, 22 серпня 2018 р.

ЯРМАРИНА ЯРМАРКУВАЛА, ВСІХ ЛЮДЕЙ ЗБИРАЛА

Ні, це не ярмарок. Це ціле ЯРМАРИЩЕ! Десятки гектарів відведено під торжище.
Сюди двигає люд на всьому, що їде, скрипить, пхається, несеться, котиться, підплигує і мчить.

 Краще, коли на ярмарок попадеш у вівторок - четвер, тоді менше народу, і побачити-скупитись легше. А вже у вихідні дні тебе понесе людський потік так, що лемент і штовханина тобі довго дошкулятимуть і після ярмарку!
Та на те то і ярмарок! 
Десь мекає, крутиться, смажиться, цокотить намистом, співає-танцює, лається і сміється ВСЮДИ! БЕЗПЕРЕСТАНКУ! І ВНОЧІ!. Бо вночі ярмарок не те що прокидається, він і не засинав! Концерти зірок естради, нічні шоу, гоголівська містика у повному розпалі! На кожному кроці! Скрізь!

Тільки лінивий не був на СОРОЧИНСЬКОМУ
 ЯРМАРКУ!
 ПОСПІШІТЬ !
 Ярмаркують цілий тиждень, лишилося кілька днів, закриття 26 серпня 2018! Щоб поселитися тел: 066 78 313 26

ГУЛЯЄ ЯРМАРОК





На Полтавщині відкрився ювілейний, уже двадцятий, Національний Сорочинський ярмарок. Від самого ранку ятки вгинаються від товару, а поміж рядів поважно прогулюються гоголівські персонажі.

 Атмосфера тут – неймовірна! З одного боку – співають, з іншого – танцюють. Дуже багато людей у вишиванках, українських віночках, намисті.

Повітря насичене ароматами шашлика, квасу та медовухи – вона тут нарозхват. Галушки, вареники, багато солодощів – очі розбігаються. Посеред яток, на полі відвідувачів розважають танцюристки, співаки та гоголівські персонажі.

А від самого ранку ярмариною прогулюється справжнісінький Гоголь! І не одн.  Один офіційно відкривав ярмарок, тоді як другий залюбки фотографувався. Обидва – дуже схожі на справжнього письменника.


четвер, 16 серпня 2018 р.

ПОДОРОЖУЙТЕ ПОЛТАВЩИНОЮ

 Великі Сорочинці
“… дорога, верст за десять до містечка Сорочинці кипіла народом, який поспішав з усіх навколишніх і далеких хуторів на ярмарок. …” так писав Микола Гоголь. Зараз Національний Сорочинський ярмарок – щорічне театрально-торгове дійство, на яке з’їжджаються сотні тисяч людей з України та світу. Ласкаво запрошуємо на ярмарок і Вас з родиною та друзями, задоволення отримають як гурмани, так і меломани.
Крім гамірного ярмарку в Сорочинцях знаходиться шедевр українського сакрального будівництва Спасо-Преображенська церква (1732-1734р.), збудована в стилі козацького бароко за кошти уродженця містечка гетьмана Данила Апостола. В церкві зберігся унікальний семиярусний дерев’яний різьблений іконостас шириною22 метри, висотою17 метрів, який складається з понад ста ікон.
На шанувальників Гоголя чекають в літературно-меморіальному музеї, який розташований на місці садиби в якій народився письменник.
Гоголеве

В ньому знаходиться родовий маєток великого письменника, в якому пройшли його дитячі та юнацькі роки, сюди він часто приїздив протягом життя. Зараз в садибі Гоголів-Яновських відкрито Державний музей-заповідник М. Гоголя, в якому знаходиться батьківський будинок, флігель, мальовничий парк з альтанкою та гротом.
Опішне.

Гончарська столиця України, в якій вже протягом трьох тисячоліть розвивається це ремесло. Зараз тут створено Національний музей-заповідник українського гончарства, в якому розташований музей гончарства, комплекс земської губернської гончарної майстерні, садиби-музеї А. Селюченка  і родини гончарів. Опішне є найвищим поселенням на Полтавщині, на території поселення знаходяться унікальні пам’ятки археології: численні кургани, місця давніх святилищ, скіфський курган, скіфське городище “Кардашів вал”, городище роменської культури, козацьке середньовічне містечко з фортифікаційними спорудами, а також розгалужена система підземних ходів.
Візит до Опішнього – чудова нагода придбати керамічні сувеніри.
Диканька
Легендарне село на Полтавщині, в якому до наших днів дійшли класицистична Миколаївська церква-усипальня Кочубеїв (1794р.), церква святої Трійці (1780р.), за легендою саме в ній коваль Вакула малював чорта. Також цікавою є тріумфальна арка (1820р.) збудована  в честь приїзду імператора Олександра І. Цікавим є також пам’ятник установці БМ-13, встановлений на честь першого пострілу славетної “Катюші” на території України.
Також скористайтеся нагодою і доторкніться до кожного з чотирьох дубів-гігантів, які мають 600-800 років та висоту 20-22 метри, кажуть таким чином можна перейняти силу та довголіття. Саме під ними за легендою таємно зустрічалися красуня Мотря з гетьманом Іваном Мазепою.
Полтава
Літописна Лтава, зберегла для нас величезну кількість пам’яток археології та архітектури. Серед них найяскравішим є унікальний всесвітньовідомий ансамбль Круглої площі (1805-1811р.) з Корпусним парком та адміністративними будівлями міста.
Обов’язково слід відвідати державний історико-культурний заповідник “Поле Полтавської битви”, на його території пройшли битви у XIV-XX ст., що змінили хід історії в багатьох країнах на євразійському континенті.
Родзинкою міста є Полтавський краєзнавчий музей, колишній будинок Губернського земства (1903-1908р.), при побудові та оздобленні якого було використано традиційні мотиви української дерев’яної архітектури.
Оглянути чудову панораму Полтави зможемо з літописної Іванової гори, де зараз знаходяться відновлений Успенський собор з дзвіницею, садиба Івана Котляревського та улюблене місце фотографування – пам’ятник галушці.


середа, 15 серпня 2018 р.

НА СТАРТІ ВЕЛИКИЙ ЯРМАРОК

Національний Сорочинський ярмарок 2018 року відбудеться з 21 по 26 серпня традиційно в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області, на батьківщині Миколи Гоголя. Офіційне відкриття 21 серпня об 11.00.



Чим особливий:
Сорочинський ярмарок 2018. Ярмарок ювілейний. Адже цього року виповнюється 20 років Проекту відродження Сорочинського ярмарку. Керівник проекту – кавалер орденів княгині Ольги ІІІ та ІІ ступенів Світлана Свищева. А також, це двадцятий ярмарок, який організовує і проводить ТОВ «Сорочинський ярмарок».

Його актуальність:
Не зважаючи на те, що ярмарок має вікову історію, він є дуже сучасним і актуальним, бо крокує в ногу з потребами і приймає виклики часу. Саме тому, цього року  відроджується  аграрне містечко.  А ті, хто виробляє енергозберігаючу продукцію, традиційно отримають найкращі місця в секторі промислових підприємств. Всі учасники матимуть можливість провести на високому рівні будь-які заходи ділової програми.

На кого чекають:
Запрошуються  до участі промислові підприємства та підприємства АПК, приватні підприємці, майстри народних промислів, заклади громадського харчування та розваг, організатори  колективних експозицій, туристичні компанії, пісенні, танцювальні та музичні колективи та інші аматори сцени.

Де поселитися:
У Диканці, у тихому містечку, недалеко від ярмарини. Телефонуйте: 066 78 313 26

понеділок, 13 серпня 2018 р.

5 ФЕСТИВАЛЬ" БОРЩИК У ГЛИНЯНОМУ ГОРЩИКУ " ВІДБУВСЯ

У суботу, 11 серпня на Полтавщині в Опішні. 

 Гості з'їли кілька тисяч порцій традиційної народної страви та дегустували 50 різних видів борщу.

 Тридцять шість господинь і два господаря з Полтавщини, Черкащини, Житомирщини та Дніпропетровщини представили п’ятдесят різних видів борщу.

Серед незвичайних інгредієнтів традиційного блюда на святі були представлені галушки і полуниця, лимон і мед, раки і качка, а також кропива, грибита навіть самогон.

Нам смакувало! А ви куштували?




50 ВИДІВ БОРЩУ НАВАРИЛИ І КУШТУВАЛИ

Олена Щербань  -
авторка ідеї та кураторка фестивалю-квесту «Борщик у глиняному горщику», який відбувся  11 серпня 2018 року  на Полтавщині, етнолог, керамолог, кандидат історичних наук.  Олена Щербань розповіла про бабусин борщ, який надихнув її на створення дійства

«Так повелося, що я виросла в бабусі, і вона мене привчила їсти гаряче. А борщ – це якраз така наша українська страва, яка мені смакує найбільше. Там є всі вітаміни. Як каже мій батько: «Немає чого їсти, як борщу немає». Борщ бабусі Марії був зварений обов’язково у чавуні на кабиці. Це така вулична піч. Він із запахом диму і обов’язково з рябою квасолею та квашеним буряком. Оце кисленьке вона підсолоджувала цукром. І таке поєднання кисло-солодкого створювало найсмачніший борщ моєї бабусі Марії».
Фестиваль «Борщик у глиняному горщику» — це, за словами Олени Щербань, своєрідна данина її роду.
«Я роблю так, як це робили колись вони. Просто я роблю це більш театрально і фестивально», — каже господиня.
До борщика Олена Щербань прийшла ще й через горщик – опішнянський із глини:
«Спочатку глиняний горщик був науковим об’єктом дослідження, а потім я почала готувати в ньому різні види борщів. І дуже тішуся, що на фестивалі ми скуштували 50 видів борщу. До борщу не можна не прийти, бо борщ і каша, то є їжа наша. Це є здоров’я нації. Це наша фішка і наш бренд».
Нагадаємо, у рамках 5-го міжнародного гастрономічного етнофестивалю-квесту «Борщик у глиняному горщику» просто неба в казанах та печах готували і подавали 50 різновидів борщу.
Захід традиційно відбувся в серпні в «ЕтноЕкоАгроСадибці» музею салону-студії «Лялина Світлиця» у селищі Опішня на Полтавщині.
Зібралися господині з різних куточків Полтавської області та інших регіонів України. Були гості із-за кордону.
Крім того, що кожен охочий міг придбати порції з борщем, обравши той, який смакує найкраще, була й конкурсна програма. 36 господинь представили на дегустацію присутніх у глиняних горщиках півсотні різновидів цієї страви. Люди голосували за борщі, що сподобалися найбільше.
Рецепти відшукували в полтавському минулому – починаючи від класичного приготування страви й до широкого різноманіття, яке використовували колись пращури. Зелені, білі, червоні борщі з полуницями, раками, галушками, грушами, сливами, сомом та багато інших стали предметом дегустації та оцінки туристів.

пʼятниця, 10 серпня 2018 р.

ЛЕГЕНДАРНІ ВЕЛЕТНІ -

Кочубеївські дуби, що у Диканьці, вважають одним зі 100 природних чудес України. Йдеться про декілька давніх дерев, які збереглися від діброви, що оточувала родовий маєток Кочубеїв.
Дубову алею посадили полтавський полковник Іван Іскра і генеральний суддя Василь Кочубей. 1861 року тут росло 68 дерев. Крізь алею пролягає дорога, що вела до садиби Кочубеїв. Офіційну документацію дубових дерев почали вести у 1930-тих роках. Тоді тут було зареєстровано 5 дубів. Найбільшим серед них був дуб Мазепи. Його також ще називали дубом Марії. За легендою, саме під ним Марія (Мотря) Кочубей зустрічалася з гетьманом Іваном Мазепою. 1934 року у це дерево влучила блискавка, від якої воно згоріло.
Зараз у дубовій алеї росте лише 4 дерева. Їм понад 300 років, діаметр стовбурів – більше 1,5 метра, а висота – понад 20 метрів.

ФЕСТИВАЛИТЬ БОРЩ

ЕТНОфестиваль "Борщик у глиняному горщику 2018" відбудеться вже завтра, 11 серпня 2018 року в СУБОТУ!!!

Традиційно, так було і так буде! - друга субота серпня - БОРЩотворимо!

понеділок, 2 липня 2018 р.

ПОКАЖИ ДУБ ОНУКУ - НЕ МАТИМЕШ МУКИ


🌳   🌳
З давніх-давен дуби шанувалися українцями: про них складали легенди, опспівували у піснях, садили біля своїх домівок. Ці могутні дерева в середньому живуть 300 - 500 років в залежності від умов та місця зростання.
Нашим, диканським Кочубеївським 🌳 дубам вже приблизно 600-800 років і вони потребують охорони!!! На сьогодні проходить третій етап акції "Покажи Дуб Онукам" в рамках якої ми збираємося обгородити вже третій Кочубеївський дуб.

🌳 Акція #Покажи_Дуб_Онукам була розпочата у листопаді 2015 року ГО "Зелене серце"💚за підтримки #ЛандшафтнийПаркДиканський, метою якої стало привернення уваги громадськості до проблеми збереження для нащадків чотирьох Кочубеївських дубів (600 років), що ростуть у Диканці.
Суть акції полягає в тому, щоб виготовити та встановити іменний дерев'яний паркан навколо кожного дуба, захистивши їх корені від затоптування. Протягом 2016 - 2017 років до акції долучилось більше 300 чоловік майже з усіх куточків України, а також зарубіжжя. Завдяки благодійним внескам, було обгороджено два дуби. Лишилося ще два.
Тож, якщо ви бажаєте бути причетним до акції та хочете, щоб ваше ім"я ввійшло в історію, тобто було викарбувано на дощечці, яка стане частиною іменного паркану потрібно зробити благодійний внесок в розмірі 100 грн.
💸Кошти можна перерахувати на розрахунковий рахунок ГО "Зелене серце" код 35407583, р/р 26001054627767 у Полт. ГРУ ПАТ КБ "Приватбанк",МФО 331401
призначення: благодійний внесок проект "Покажи дуб онукам!"
📌 не забудьте нам повідомии своє прізвище, ім'я та місце проживання за телефном 0535191750
або приносьте кошти за адресою: смт Диканька, вул Гоголя, 1, офіс РЛП "Диканський".

субота, 12 травня 2018 р.

БУЗКОВА ЯМА У ДИКАНЦІ - ТРІУМФ ПРИРОДИ

"У щастя людського два рівних є крила. Троянди й виноград -красиве і корисне". І навіть тоді, коли   безмежно заклопотаний буденними справами, знаходиться годинка, щоб дивитися і
милуватись на рукотворне чудо природи. Яка краса! А велич!  І пам'ять до історії...

середа, 9 травня 2018 р.

ТУРИСТИЧНА ДИКАНЬКА ЗАПРОШУЄ


   На Тур вихідного дня 
у оселі сільського зеленого туризму
Ви зможете:

*Стати активним учасником національного мистецького свята "Пісні Бузкового гаю" у  Диканці 12 травня 2018 р.
* Відвідати  єдининий в Україні музей старовинного весілля із театралізованим дійством весільної церемонії с. Великі Будища
* Придбати  полтавську кераміку, провести майстер-клас по гончаруванню та ліпленню глиною, відвідати  національний музей, інші музеї гончарства с. Опішне
*Побувати на  екскурсії у Диканці, відвідати  місцевий  музей та картинну галерею імені Марії Башкирцевої – зірки світової культури
*Відвідати храми Диканьки та усипальню роду Кочубеїв
* Посмакувати «Миргородської» із джерела, провести екскурсію до «Миргородської калюжі» з гоголівськими героями
*Відвідати театралізовану екскурсію до музею-садиби М. В. Гоголя  «Чи знаєте ви українську ніч?» с. Гоголево
* Попаритись у  баньці-Диканьці, або поплавати у Ворсклі
*Відвідати майстер-клас із мотанки, гончарства, плетіння  лозою
*Харчуватися   у пана Голови на хуторі біля Диканьки у «Шинку», у гурті  із гоголівськими героями
*Пропонуємо проживання у  оселі сільського зеленого туризму  у Диканці у «Затишній оселі»


Телефонуйте: 066 78 313 26 - Валентина Іванівна

неділя, 6 травня 2018 р.

ДИКАНЬКА ВРАЖАЄ

Ніде у світі немає такої бузкової ями, як у Диканці. Закладений В.П. Кочубеєм у 20-х роках XIX ст. в кар'єрі глибиною до 5 метрів, де добувалася глина для цегельного заводу, Бузковий гай площею 2 га з часом став унікальною пам'яткою садово-паркового мистецтва.  Кожної весни Бузкова яма  наповнюється неповторними пахощами і солов'їними мелодіями, щоб  зцілювати і звеселяти людей. І ніде більше в світі не проводиться самобутнє етнографічне  свято "Пісні Бузкового гаю", яке відбувається щороку в травні на мальовничій південній околиці Диканьки, біля Пивоварських ставків.

                                         Час проведення -12 травня 2018 року.

Свято "Пісні Бузкового гаю" колись вважалося лише районним заходом. Нині Диканька вважається  туристичним осердям  центральної України. Коли квітне бузок, Диканька чисельно у рази  збільшується.Туристичний потік впродовж 1-2 тижнів навесні неймовірний. Але, коли буяння бузку у самому  розпалі, тоді впродовж вихідних днів  проходять всенародні гуляння  десь за таким сценарієм:
*на центральній сцені з 9 ранку до 9 вечора безперервно співають пісень запрошені гурти, розігрується театральне дійство;
*працює містечко майстрів по рукоділлю, виставки художників і митців народних промислів; 
* на Верхньому Пивоварському ставку плавають  на човнах, катамаранах, біля Нижнього Пивоварського ставу катаються на конях, бричках;
*проводяться екскурсії по Кочубеївському парку (площею у 50 га);
*варять куліш, смажать шашлики, працюють ятки громадського харчування із смаколиками, варениками, полтавськими галушками;
* проводяться спортивні змагання, естафети, працюють дитячі атракціони, 
всього не перелічити.................................
                                         Завітайте до Диканьки.  
Стосовно  поселення: телефонуйте  066 78 313 26 Валентина Іванівна